https://www.unyegundemhaber.com/

”1000 Okul İyileştirme Projesi” Kapsamında Okullarımıza Destek Sürüyor

Bakanlığımız Mesleki ve Teknik Eğitim Genel Müdürlüğünün yürüttüğü ”1000 Okul İyileştirme Projesi” içerisinde yer alan ilimizdeki 12 mesleki ve teknik Anadolu lisesinde Bakanlığımız tarafından sağlanan destekle fiziki bakım, onarım, tadilat ve donatım çalışmaları gerçekleştirildi.

Bakanlığımızca hayata geçirilen proje ile ilimizdeki 12 mesleki ve teknik Anadolu lisesine, Türkçe, matematik ve fen bilimleri alanlarında temel becerilerden okulların bakım onarımına, kütüphane, atölye ve spora kadar çok sayıda alanda destek sağlandı. İlimizde 5 okulumuza kütüphane kurulumu yapılırken, 7 okulumuzun da mevcut kütüphanelerine onarım, tadilat, boya, kitap ve materyal desteği sağlandı.

İl Millî Eğitim Müdürümüz Mehmet Fatih VARGELOĞLU, “Mesleki Eğitimde 1000 Okul Projesi” konusunda yaptığı değerlendirmede; “Millî Eğitim Bakanlığımız, son yıllarda mesleki eğitimde önemli bir dönüşümü sağladı. Mesleki eğitimin Covid-19 salgını ile mücadelenin ilk aylarında toplumun ihtiyaçlarını karşılamaya yönelik yaptıkları üretimler ve gösterdikleri performans, hepimizin hafızasına kazındı. Mesleki eğitimde öğrenci sayısı ve özellikle başarılı öğrencilerin yönelimleri giderek artıyor. Bakanlığımız eğitim konusunda, geliştirdiği yeni projelerle bu iyileşme sürecini sürekli canlı tutuyor. Bizler de EğitimkentiORDU’da meslek liselerimiz ile üretimi sürdürüyor, eğitim kalitesini yükseltmeye devam ediyoruz.” ifadelerini kullandı.

Hakkında: GÖKHAN BEŞİKCİOĞLU

SİTE SAHİBİ

Kontrol Ediliyor

TÜRKİYE-GÜRCİSTAN DOSTLUĞU ÜNYE’DE TAÇLANDI

Ünye Belediye Başkanı Hüseyin Tavlı Gürcistan Parlamentosu üyeleriyle Ünye’de buluştu. Gürcistan Trabzon Başkonsolosu Nikoloz Iashvili’nin …

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir