1358 NOLU SOKAK ASFALTA KAVUSTU

1358 NOLU SOKAK SICAK ASFALTA KAVUSTU

Ordu Büyükşehir Belediyesi, Altınordu ilçesindeki önemli bir güzergahı daha sıcak asfalta kavuşturdu. Cumhuriyet Mahallesi 1358 nolu sokak üzerindeki güzergâh, kaldırım çalışmalarıyla birlikte, bisiklet yolu ile de buluşacak. Üniversite, fabrika, okullar ve öğrenci yurtlarını kullanan vatandaşlara hizmet verecek.

Alternatif güzergâhlarla trafiğe yeni ve kalıcı çözümler üreten Ordu Büyükşehir Belediyesi, Altınordu ilçesine bağlı Cumhuriyet Mahallesi’nde, bölgenin trafik yükünü azaltacak olan 1358 sokaktaki sıcak asfalt çalışmalarını tamamladı. Mahalle ve grup yollarını standardı yüksek bir yapıya kavuşturmak için faaliyetlerini aralıksız sürdüren Büyükşehir Belediyesi, ilçe merkezlerindeki imarlı alanlarda açtığı, yeni cadde ve bulvarlarla, trafik sorununa neşter vuruyor.

1358 NOLU SOKAK SICAK ASFALTA KAVUŞTU

Altyapısı sağlam, modern yerleşim yerleri inşa etmek için çalışmalarını sürdüren Büyükşehir Belediyesi Fen İşleri Dairesi Başkanlığı ekipleri, Altınordu ilçesine bağlı Cumhuriyet Mahallesindeki 2 bin 160 metrelik güzergahı sıcak asfaltla buluşturdu. Melet Irmağı tarafından başlayıp, Ordu Üniversitesi’ne kadar uzanan güzergahtaki, 1100 metrelik asfalt çalışmasının ardından, geriye kalan 1060 metrelik kısım da sıcak asfalta kavuştu.

BÖLGENİN TRAFİK YÜKÜ AZALACAK

Yolla birlikte, üniversite ile Melet Irmağı arasında kalan, üniversite, fabrika, okullar ve öğrenci yurtlarını kullanan vatandaşların karayolu üzerindeki Sağra Kavşağı ve Dörtyol Kavşağındaki trafik yoğunluğuna girme mecburiyeti de ortadan kalktı. Karapınar ve çevre mahallesi sakinlerinin de şehir merkezine kısa zamanda ulaşma imkanları sağlandı.

MUHTAR ÖZCAN’DAN BAŞKAN GÜLER’E TEŞEKKÜR

Cumhuriyet Mahallesi Muhtarı Uğur Özcan ise, yapılan ana arterle birlikte üniversite ve fabrikaların olduğu sokağın trafik yoğunluğundan kurtulacağını belirterek, Ordu Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Mehmet Hilmi Güler’e teşekkür etti.

Hakkında: GÖKHAN BEŞİKCİOĞLU

SİTE SAHİBİ

Kontrol Ediliyor

FATSA’DA İNTİHAR GİRİŞİMİ

Fatsa’da ‘Aşk acısı çekiyorum’ diyerek çatıya çıkan vatandaş, polis ve itfaiye ekiplerinin uzun uğraşları sonucunda …

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir