https://www.unyegundemhaber.com/
default

140 YILLIK IHLAMUR AĞACI “ANIT AĞAÇ” OLDU

140 YILLIK IHLAMUR AĞACI “ANIT AĞAÇ” OLDU

Ordu’nun Perşembe ilçesinde bulunan 140 yıllık ıhlamur ağacı Ordu Büyükşehir Belediyesi’nin girişimleri ile koruma altına alınarak “anıt ağaç” olarak tescillendi.

Ordu’nun nefes alan daha yeşil bir görünüm kazanması için çalışmalarını aralıksız sürdüren Ordu Büyükşehir Belediyesi, bu kapsamda başlattığı ağaçlandırma çalışmalarına devam ediyor. 19 ilçede etkin bir ağaçlandırma çalışması gerçekleştiren Büyükşehir Belediyesi, Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Mehmet Hilmi Güler’in göreve geldiği günden bu yana Ordu genelinde 9 bin 653 ağaç, 124 bin 294 ağaçcık ve çalıyı toprakla buluşturdu.

Ordu Büyükşehir Belediyesi

YILLARA MEYDAN OKUYAN AĞAÇLAR TESCİLLENİYOR

Ağaçlandırma çalışmalarını hız kesmeden sürdüren Büyükşehir Belediyesi, tarihe tanıklık eden ağaçlar içinde çalışma yürütüyor.

Ordu’nun sakin şehir unvanlı Perşembe ilçesine bağlı Aziziye Mahallesi sınırları içerisinde bulunan ve 140 yaşında olduğu tespit edilen ıhlamur ağacı, Büyükşehir Belediyesi’nin girişimleriyle koruma altına alındı.

Samsun Tabiat Varlıklarını Koruma Bölge Komisyonu’nda değerlendirilen ve yapılan değerlendirme sonucunda Çevre ve Şehircilik Bakanlığı’nda onaylanan ıhlamur ağacı ‘anıt ağaç’ olarak tescillendi.

FOTOĞRAFÇILAR İÇİN DOĞAL STÜDYO

Resmi olarak tescillenen ve koruma altına alınan ıhlamur ağacı deniz kıyısında bulunduğu konum gereği büyük ilgi görüyor. Yeni evli çiftlerin dış çekimler için uğrak noktası olan ıhlamur ağacının Büyükşehir Belediyesi’nin yapacağı dokunuşlarla görsel bir şölen yaşatması hedefleniyor.

Ordu Büyükşehir Belediyesi

Hakkında: semanur

admin

Kontrol Ediliyor

TÜRKİYE-GÜRCİSTAN DOSTLUĞU ÜNYE’DE TAÇLANDI

Ünye Belediye Başkanı Hüseyin Tavlı Gürcistan Parlamentosu üyeleriyle Ünye’de buluştu. Gürcistan Trabzon Başkonsolosu Nikoloz Iashvili’nin …

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir