https://www.unyegundemhaber.com/

51 GÜNDEM MADDESİ GÖRÜŞÜLDÜ…KAÇAK SU KULLANIMINA İZİN YOK…

Ordu Büyükşehir Belediye Meclisi Mart Ayı Olağan Toplantısı Belediye Meclis Salonu’nda gerçekleştirildi. Başkan Dr. Mehmet Hilmi Güler’in başkanlığında gerçekleştirilen toplantıda, daire başkanlıklarından gelen teklifler görüşülüp karara bağlandı.

Gerçekleştirilen Mart Ayı Olağan Meclis Toplantısı’nda yapılan çalışmalarla ilgili meclis üyelerine bilgi veren Başkan Dr. Mehmet Hilmi Güler, yapılan ve planlanan çalışmalarla Ordu’nun geleceğinin garanti altına alındığını belirtti.

“KAÇAK SU KULLANIMIN ÖNÜNE GEÇMEK İSTİYORUZ”

Gündem maddeleri öncesinde Ordu Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi Genel Müdürlüğü (OSKİ) ekipleri tarafından yürütülen çalışmalarla ilgili meclis üyelerine bilgi veren Başkan Güler, “Yatırım programlarına hız kesmeden devam eden OSKİ ekiplerimiz 19 ilçemizi adeta şantiye alanına çevirdi. Bir yandan yatırımlarla milletimize daha sağlıklı içme suyu ve alt yapı sağlayan ekipler diğer yandan da kayıp ve kaçak kullanımı konusunda önemli çalışmalar yürütüyor. Özellikle kayıp su konusunda özel ekipmanlarla çalışmalar gerçekleştiren OSKİ, bu konuda hissedilir çalışmalara imza attı. Diğer bir çalışma ise kaçak su kullanımı konusunda oldu. 19 ilçemizde yapılan sıkı denetimler sonucunda OSKİ ekiplerimiz toplamda 2589 kaçak su kullanımını tespit etti. Yapılan denetimlerde kaçak su kullandığı tespit edilen kişilerle ilgili olarak gerekli tutanaklar tutuldu. Şehrimize yakışmayan bu durum beni de açıkçası üzdü.  Bu denetimlerimize aynı kararlılıkla 19 ilçe belediyemizi de dahil ederek devam edeceğiz” dedi.

51 GÜNDEM MADDESİ GÖRÜŞÜLDÜ

Toplam 51 gündem maddesinin görüşüldüğü meclis toplantısında 35 gündem maddesi meclis tarafından kabul edildi. 16 gündem maddesi ise komisyona havale edildi.

Ordu Büyükşehir Belediyesinin bir sonraki toplantısı 12 Nisan 2021 Pazartesi günü saat 14.00’te Ordu Büyükşehir Belediyesi Meclis Toplantı Salonu’nda gerçekleştirilecek.

Hakkında: Cesur İlkeli

BLOG YAZARI

Kontrol Ediliyor

HACI ADAYLARINA EĞİTİM SEMİNERİ VERİLDİ

Ordu İl Müftülüğü koordinesinde 2024 yılında Diyanet İşleri Başkanlığı ve Hac-Umre organizasyonu yapan acentelerle Hacca …

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir