54 BİN ÜRETİCİ DON İHBARINDA BULUNDU

54 BİN ÜRETİCİ DON İHBARINDA BULUNDU

Ordu, Trabzon ve Giresun’daki Fındıkta hasar tespit çalışmalarına katılan TARSİM’den yapılan açıklamada, Ordu’dan 24 bin adet olmak üzere toplamda 54 bin adet fındıkta don hasarı ihbarında bulunuldu.

TARSİM Heyeti, Ordu, Trabzon ve Giresun’da, 19 Mart tarihinde fındık ürününde meydana gelen don hasarlarına ilişkin incelemelerde bulunmak üzere bölgeye ziyaret gerçekleştirdi. Program kapsamında, Ordu ve Giresun İl Tarım ve Orman Müdürlükleri de ziyaret edilerek, sürdürülen çalışmalar hakkında bilgi alışverişinde bulunuldu.

Ordu, Giresun ve Trabzon illerinde meydana gelen don hadisesi sonrasında fındık ürününde, Ordu’dan 24 bin adet, Giresun’dan 30 bin adet ve Trabzon’dan 150 adet olmak üzere toplamda 54 bin adet hasar ihbarı alındı.

Sigortalı üreticilerden alınan hasar ihbarlarını takiben 300’e yakın eksper görevlendirildi. Eksperler, Bölge Müdürlüğü nezaretinde sahada tespit çalışmalarına tüm hızıyla devam ediyor. 27 bine yakın bahçenin hasar tespitleri tamamlanırken, hasar dosyalarının tamamlanmasını takiben sigortalı fındık üreticilerine hasar ödemeleri gerçekleştirilecek.

Hakkında: semanur

Kontrol Ediliyor

TMO EKİBİ FINDIK İÇİN SAHADA

TMO EKİBİ FINDIK İÇİN SAHADA

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.