75 YAŞ ÜZERİ VATANDAŞLARIN AŞILANMASINA YARIN BAŞLANIYOR

KORANAVİRÜS AŞI UYGULAMASI PLANLANAN ŞEKİLDE İLERLİYOR 1 AŞAMA RİSK GRUPLARININ A,B,C1,C2, SIRA UYGULAMALARI TAMAMLANDI.YARIN 1 GRUP C3 SIRA UYGULAMASI BAŞLIYOR.

75 YAŞ ÜZERİ VATANDAŞLARIN AŞILANMASINA YARIN BAŞLANIYOR

BUGÜNKÜ YAPILAN BİLİM KURULU TOPLANTISINDA SAĞLIK BAKANI FAHRETTİN KOCA YAZILI BİR AÇIKLAMA YAPTI.AŞI UYGULANACAK GRUP SIRALAMASI İLE İLGİLİ YAZILI AÇIKLAMA ŞU ŞEKİLDE :

“Sağlık çalışanlarımızın aşılanması, savaşa hazırlanan askerlerimizin silahlanması ile eş değerdir. Mücadelenin en ön safında bulunan neferlerimiz daha güvenli bir alana yaklaşmışlardır. Sağlık çalışanlarımızı takiben engelli, yaşlı bakımevleri ile huzurevlerinde yaşayan vatandaşlarımızın yerlerinde aşılamaları tamamlandı. Koruma sorumluluğu üzerimizde en çok bulunan bu grup öncelikle aşılanmış oldu.

Kademeli olarak 90 yaş ve 85 yaş üzeri vatandaşlarımız evlerinde aşı oldular. İleri yaşları nedeniyle evlerinde aşı uygulamasına gittiğimiz vatandaşlar ile aynı hanede yaşayan 65 yaş üstü vatandaşlarımız varsa onların da aşı uygulamaları evlerinde gerçekleştirildi.

Pazartesi günü 80 yaş üzerindeki vatandaşlarımızın sağlık kuruluşlarında aşılanmasına başlanmıştı. Yarın sabahtan itibaren yeni bir adıma geçerek 75 yaş üzerindeki vatandaşlarımızı sağlık kuruluşlarında aşılamaya başlayacağız. Yarından itibaren 75 yaş üzeri vatandaşlarımız sağlık kuruluşlarından randevu alarak aşı olmaya gidebilecekler.”

Hakkında: Cesur İlkeli

BLOG YAZARI

Kontrol Ediliyor

SAKİN ŞEHRE TURİZM DOPİNGİ

SAKİN ŞEHRE TURİZM DOPİNGİ HOYNAT ADASI 2. ETAP PROJESİYLE BÖLGENİN YILDIZI DAHA DA PARLAYACAK Tarihi …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir