ANLAMLI GÜNE ANLAMLI ETKİNLİK

ANLAMLI GÜNE ANLAMLI ETKİNLİK

8 Mart Dünya Kadınlar Günü’nde Ordu Büyükşehir Belediyesi tarafından “Büyükşehir ile Daha Güçlü Kadınlar” adı altında özel bir etkinlik gerçekleştirdi.

DAVET Girişimcilik Merkezi’nde düzenlenen programa Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Mehmet Hilmi Güler ve çok sayıda kadın katıldı.

Gerçekleştirilen etkinlikte günün anlam ve önemine binaen kısa film gösterimleri yapıldı, kadın girişimcilerin örnek olunacak hikayeleri anlatıldı. Kadın hakları ve Kadın Destekleme Uygulaması (KADES) hakkında bilgilendirmelerinde yapıldığı etkinlik, şiir ve müzik dinletisi ile devam etti.

“365 GÜN SİZ BİZİM BAŞIMIZIN TACISINIZ”

Tüm kadınların Kadınlar Günü’nü kutlayan Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Mehmet Hilmi Güler, kadınların her zaman baş tacı olduğunu söyledi.

Başkan Güler sözlerine şöyle devam etti:

“8 Mart Dünya Kadınlar Günü’nüzü tebrik ediyorum. Sizler bizim için son derece değerlisiniz. Hem önemlisiniz hem değerlisiniz. Hayatımızın vazgeçilmez unsurlarısınız. Anamız, eşimiz, kardeşimizsiniz ve aynı zamanda tüm bu medeniyetleri oluşturan kişilersiniz. Dolayısıyla sadece bir gün değil, 365 siz bizim başımızın tacısınız. Bugün tek bir güne sığdırılıp kutlanacak bir gün değil. Siz çocuklarımızın aynı zamanda bundan sonraki toplumu yönetecek kişilerin de mimarlarısınız. O bakımdan sizlere saygımız sonsuz. Hem geçmişteki yaptıklarınız hem gelecekteki yapacaklarınızla ilgili olarak da sizlere herkes adına teşekkür ediyorum.”

19 İLÇEDE KADINLAR UNUTULMADI

Ordu Büyükşehir Belediyesi, DAVET Girişimcilik Merkezi’nde düzenlediği programının yanı sıra il genelinde de etkinliklere imza attı. Büyükşehir Belediyesine bağlı ekipler, 19 ilçede cadde ve sokaklarda kadınlara karanfil dağıtarak 8 Mart Dünya Kadınlar Günü’nü kutladı. Yapılan etkinlik dolayısıyla çok mutlu olduklarını belirten kadınlar çiçekler dolayısıyla Ordu Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Mehmet Hilmi Güler’e teşekkürlerini iletti.

Hakkında: semanur

admin

Kontrol Ediliyor

FATSA’DA İNTİHAR GİRİŞİMİ

Fatsa’da ‘Aşk acısı çekiyorum’ diyerek çatıya çıkan vatandaş, polis ve itfaiye ekiplerinin uzun uğraşları sonucunda …

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir