ASARKAYA PANORAMA KAFE AÇILIŞI GERÇEKLEŞTİRİLDİ

ASARKAYA PANORAMA KAFE AÇILIŞI GERÇEKLEŞTİRİLDİ

Ünye Belediyesi tarafından uzun süredir restarosyonu devam eden Asarkaya Panroma Kafe düzenlenen törenle açılışı gerçekleştirildi.

Yaklaşık bir yıldır çalışma yapılan ve vatandaşlar tarafından piknik gibi sosyal alanda hizmet eden Asarkaya tesislerine Panorama Kafe’de eklenerek vatandaşların hizmetine sunuldu. Özellikle turizm anlamında farklı bakış açısıyla yerden yüksekliğiyle dikkat çeken Panaroma Kafe, vatandaşların ise sosyal alan anlamında uğrak yeri oldu.

Açılışta konuşan Ak Parti Ünye İlçe Başkanı Kenan Selim Argan, “Tozuyla toprağıyla bütünleşmiş olunan bir mekânın Ünye Belediyemizin ve Büyükşehir Belediyemizin çok kıymetli başkanlarımızın katkılarıyla Ünye’mize ve bölgemize çok güzel bir tesisin açılışına şahitlik ediyoruz. Ben tesisin açılışında emeği geçen başta Büyükşehir Belediye Başkanımız olmak üzere, Ünye Belediye Başkanımız Hüseyin Tavlı’ya teşekkür ediyorum. Sosyal tesislere vermiş olduğu önemden dolayı da Ünye Belediyesi hakikaten bir çığır açtı. Sosyal tesislere önem vermek demek kamuya önem vermek demektir”dedi.

Ünye Belediye Başkanı Hüseyin Tavlı, “Ünye, Ordu gibi; Büyükşehir Belediye Başkanımızın 3 ay değil 12 ay Ordu dediği gibi bizde onu örnek alarak gelişen ve büyüyen Ünye’mizi alt yapısıyla ve üst yapısıyla birlikte çalıştığımız Büyükşehir Belediye Başkanımızla birlikte diğer konularda hizmet ettik. Asarkaya Kent Ormanımıza baktığımızda şehre bir aşağıdan birde yukarıdan bakmak vardı. Onun için Asarkaya Kent Ormanımıza bir Panorama Kafe Restoran yapılması yakışır dedik. Ancak yolu olmadığı için büyükşehir belediye başkanımıza yol konusunda istişarelerde bulunduk” diye konuştu.

Ünye Kaymakamı Ayhan Işık, “Burada açılışını gerçekleştireceğimiz Asarkaya Panorama Kafenin iyileştirme çalışmalarının ilimiz ve bölgemiz için hayırlara vesile olmasını temenni ediyorum. Karadeniz’in incisi mavinin yeşille buluştuğu şehirde Ünye’mizin turizme kazandırdığı Asarkaya Kent Ormanımızda yer alan Panorama Kafe ve Restoran yenileme çalışmaları nedeniyle bir aradayız. Turizm anlamında Ünye’mize değer katacak projenin hayata geçirilmesinin mutluluğunu yaşıyoruz” şeklinde konuştu.

Ordu Büyükşehir Belediye Başkanı Mehmet Hilmi Güler ise, “Asarkaya zaten çok güzel bir ormandı. Buraya güzel bir eseri kazandırmak üzere bir çalışmaya karar verdik. Ve bakanlığımız döneminde burası kent ormanı oldu. Ve buraya geldiğimizde peş peşe çalışmalar yapmaya başladık. Bunlardan bir tanesi yoldu. Yolumuzu geniş bir şekilde asfalt yaptık. Onun dışında suyunu ve alt yolunu yapımını tamamladık. Tabi bunlar aslında bir bütünün ufak parçaları. Ünye sadece Karadeniz’in incisi şehrinden dünyanın da kadim bir şehridir” ifadelerini kullandı.

Yapılan konuşmaların ardından Asarkaya Panorama Kafe’nin açılışı gerçekleştirildi.

Hakkında: semanur

Kontrol Ediliyor

ÇOCUKLARIN OYUNU KANLI BİTTİ

Çaybaşı’nda meydana gelen olayda kardeşlerin  oyununda kan aktı. Bir çocuk silahtan çıkan mermiyle hayatını kaybetti.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.