https://www.unyegundemhaber.com/

ATAMIZIN 83. YIL DÖNÜMÜNÜ SAYGI VE SEVGİYLE ANILDI

Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün aramızdan ayrılışının 83. yıldönümü anma programı kapsamında Ünye Adnan Menderes Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’nde günün anlam ve önemine istinaden program gerçekleştirildi.


Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunması ile başlayan anma programı Arif Nihat Asya MTAL Okul Müdürü Mehmet Yazıcıoğlu’nun günün anlam ve önemine ilişkin konuşması ile devam etti.
Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün sahip olduğu yaratıcı ve özgün düşünce kabiliyeti, derin askeri birikimi ve kitleleri peşinden sürükleyen liderlik vasıfları olduğunu söyleyen Ünye Adnan Menderes Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Müdürü Mehmet Yazıcıoğlu,” Cumhuriyetimizin kurucusu, Türk Ulusunu, bağımsızlığa kavuşturan, ad ve eserleri sonsuza kadar yaşayacak olan Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü ölümünün 83. yılında saygıyla anıyoruz. Hayatını ülkesine ve milletine adayan Gazi Mustafa Kemal Atatürk, ülkenin içinde bulunduğu zor şartlara ve sahip olduğu sınırlı imkânlara rağmen, milletinden aldığı güç ve destekle bağımsız ve millet egemenliğine dayanan Türkiye Cumhuriyeti’nin kuruluşuna liderlik etmiştir. Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün sahip olduğu yaratıcı ve özgün düşünce kabiliyeti, derin askeri birikimi ve kitleleri peşinden sürükleyen liderlik vasıfları ile “harp sanatının” tüm inceliklerini savaş meydanlarında başarıyla sergilemiş ve bu konuda tüm dünyaya örnek olmuş ender komutanlardandır. Atatürk ebediyete intikal ederken harap olmuş bir imparatorluğun küllerinden üstün özverilerle var edilmiş bir ülke, azmine, istikbaline, kabiliyetine inanan bir millet bırakmıştır. 83 yıl önce ebediyete uğurladığımız Cumhuriyetimizin kurucusu Büyük Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü rahmet, minnet, şükran ve özlemle anıyoruz” dedi.


Program Arif Nihat Asya MTAL öğrencilerinin “Şiirlerle Atatürk” isimli oratoryo gösterisi ve öğretmenlerin oluşturduğu müzik grubu tarafından Atatürk Marşlarının sunumu ile devam etti.
Programa ayrıca Ünye Kaymakamı Ayhan Işık, Ünye Belediye Başkanı Hüseyin Tavlı, Garnizon Komutanı Personel Binbaşı Bünyamin Dönmez, Ünye İlçe Milli Eğitim Müdürü Özgür Tokgöz, Ak Parti Ünye İlçe Başkanı Kenan Selim Argan, sivil toplum kuruluşları temsilcileri, okul idarecileri, öğretmenler ve öğrenciler katıldı.

Hakkında: semanur

admin

Kontrol Ediliyor

4 kişi tutuklanarak cezaevine gönderildi

4 kişi tutuklanarak cezaevine gönderildi 20.05.2024 ile 26.05.2024 tarihleri arasında Asayiş Şube Müdürlüğü tarafından yapılan …

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir