Barboros Ünye Limanında

Doğu Akdeniz’de önemli çalışmalara imza atan sismik doğalgaz araştırma gemisi ‘Barbaros Hayrettin Paşa’ Ünye Limanına demir attı.

Geçtiğimiz hafta Enerji Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Fatih Dönmez’in Ordu ziyaretinde yaptığı açıklamada Ünye’de doğalgaz araştırması yapılacağı söylemesi üzerine bu sabah saatlerinde Ünye Limanına Barbaros Hayrettin Paşa gemisi demir attı.

Yaklaşık 50 kişilik personelleriyle birlikte gemöinin bakım ve onarımının yapılmasının ardından limandan ayrılarak Karadeniz Bölgesinde keşfe çıkacak olan Barbaros Hayrettin Paşa gemisi bir haftalık bakımının ardından Ünye’den ayrılacak.

Türkiye’nin doğalgaz çalışmalarında önemli rol oynayan ve Doğu Akdeniz’de gaz arama çalışmalarına öncülük eden Barbaros Hayrettin Paşa gemisinde Karadeniz’de bütün yapılacak araştırmaların bölgesel olarak belirlendiği ifade edildi.

Batı Karadeniz’de bütün alanların araştırmalara dahil edileceği öğrenilirken, denizden ise yaklaşık 25 mil uzaklıkta çalışmalar yapılacağı öğrenildi.

Hakkında: semanur

Kontrol Ediliyor

SÜPER LİG’E SÜPER BAŞLANGIÇ

ürkiye Tekerlekli Sandalye Basketbol Süper Ligi’nde mücadele eden Ordu Büyükşehir Belediye Spor Kulübü Tekerlekli Sandalye Basketbol Takımı yeni sezona müthiş başla

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.