BAŞHEKİMLER TOPLANTISI DÜZENLENDİ

BAŞHEKİMLER TOPLANTISI DÜZENLENDİ

Sağlık Müdürü Dr.Mustafa Kasapoğlu’nun Başkanlığında İşkur Ordu İl Müdürlüğü toplantı salonunda düzenlenen toplantıya, Müdürlüğün yöneticileri ile kamu hastanelerinin başhekimleri ve İl Ambulans Servisi Başhekimi katıldı.

Yaklaşık bir ay sonra yeniden düzenlenen toplantıda hastanelerin ve İl Ambulans Servisinin mevcut durumları masaya yatırıldı. Kısa ve uzun vadede yapılması planlanan yatırımlar ve iyileştirmeler değerlendirildi.

Toplantı gündemimize ilişkin değerlendirmelerde bulunan Kasapoğlu, “2022 yılı ile birlikte covid-19’un pandemiden endemiye dönüşeceğini öngörmüştük. Bu öngörünün gerçekleştiğini görmek hepimizi ciddi anlamda mutlu etti. İnşallah en kısa zamanda covid-19’u hayatımızdan tamamen çıkaracağız. Vaka sayıları ve covid-19 kaynaklı hasta yatışları oldukça azaldı. Hastanelerimiz bir an önce normalleşme sürecine uyum için uygulanacak iş ve işlemleri hızlıca hayata geçirip tam kapasite ile vatandaşlarımıza hizmet vereceğiz. Bir taraftan da aşılama faaliyetlerimize hız kesmeden devam edeceğiz. Son covid-19 vakası negatif çıkana kadar biz sağlıkçılar olarak asla rehavete kapılmayacağız” dedi.

Merkezi hekim randevu sistemi ile ilgili çalışmaların da değerlendirildiği toplantıda bu çalışmaların genişletilerek hasta ve hekim mağduriyetlerinin daha da azaltılması için hedefler belirlendi. Sağlık Müdürümüz Kasapoğlu, toplantıya ev sahipliği yapan Ordu Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürü Sayın İsa Kaymak’a teşekkür ederek toplantıyı bitirdi.

Hakkında: semanur

Kontrol Ediliyor

Ünye Müftüsü Okuş kurbanını TDV’ye bağışladı

Ünye İlçe Müftüsü Hüseyin Okuş, Türkiye Diyanet Vakfına vekalet yoluyla kurban bağışında bulundu. Müftü Okuş, Türkiye Diyanet Vakfının; "Kurbanını Paylaş, Kardeşinle Yakınlaş" sloganıyla sürdürdüğü vekaletle kurban organizasyonuna destek olmak amacıyla kurban vekaletini TDV Ünye Şubesine verdi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.