https://www.unyegundemhaber.com/

BAŞKAN GÜLER: “HUZUR VE GÜVENİN ADI TÜRK POLİSİ”

BAŞKAN GÜLER: “HUZUR VE GÜVENİN ADI TÜRK POLİSİ”

Ordu Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Mehmet Hilmi Güler, Polis Teşkilatı’nın kuruluşunun 176. yıl dönümü ve Polis Haftası nedeniyle bir mesaj yayımlayarak, “Ülkemiz başta olmak üzere, kentimizin huzur ve güveni için gece-gündüz demeden çalışan tüm emniyet mensuplarının Polis Haftası’nı kutluyorum” dedi.

Türk polisinin milletin gönlünde çok önemli bir yere sahip olduğunu belirten Başkan Güler, mesajında şu ifadelere yer verdi:

“1845 yılında yayımlanan ‘Polis Nizamnamesi’ ile kurulan Emniyet Teşkilatımızın, dürüstlüğü ve adaleti amaç edinerek bir asrı aşkın süregelen hizmetleri takdire şayandır. 

Kurulduğu günden bu yana hukukun üstünlüğünü ve insan haklarına saygıyı ilke edinen Polis Teşkilatımız, ülkemizin her köşesinde mesai gözetmeksizin fedakârca görev yaparak, milletimizin huzur ve güven kaynağı olmuştur.

176 yıllık mazisiyle Polis Teşkilatımız, gösterdiği olağanüstü gayretler ve yaptığı hizmetler ile halkımızın gönlünde haklı bir yere sahiptir.

Sahip oldukları vatan sevgisiyle gece-gündüz demeden faaliyetlerini yürüten polislerimizin bizim açımızdan kıymet ve önemi çok fazladır.

Fedakârca hizmet veren Polis Teşkilatımız, milletimizin kendisine olan güveni ve sevgisini arkasına alarak, 176 yıllık tarihinde büyük başarılar elde etmiştir.

Polis Teşkilatımız kuruluşundan bu yana gün geçtikçe güçlenmiş, çağa uygun araç ve gereçlerle donatılmış, teknolojik altyapısıyla modern bir polis teşkilatı konumuna gelmiştir.

Sokaklarımızda güven içinde yürüyebiliyorsak, gece yatağımızda huzur içinde uyuyabiliyorsak; bunda kahraman ve fedakâr polislerimizin, güvenlik güçlerimizin büyük emeğinin olduğunu asla unutmamalıyız.

Öte yandan içinde bulunduğumuz zorlu Koronavirüs salgını sürecinde Polis Teşkilatımız ve güvenlik güçlerimiz büyük bir sorumluluk örneği göstererek salgınla mücadelede önemli bir rol üstlenmektedir.

Bize düşen görev ise alınan tedbirlere en üst seviyede uyarak sevdiklerimizi, sağlık çalışanlarımızı, polisimizi ve askerimizi korumak ve bu salgını en kısa sürede atlatmaktır.

Bu vesileyle görevleri başında şehit düşmüş olan kahraman polislerimize Allah’tan rahmet diliyor, gazilerimize şükranlarımı sunuyorum. Özveri ile görevlerine devam eden tüm emniyet mensuplarımızın Polis Haftası’nı tebrik ediyor, başarılarının devamını diliyorum.”

Hakkında: GÖKHAN BEŞİKCİOĞLU

SİTE SAHİBİ

Kontrol Ediliyor

Orman Yangınları İle Mücadele Komisyon Toplantısı Yapıldı

Orman Yangınları İle Mücadele Komisyon Toplantısı Yapıldı Orman Yangınlarının Önlenmesi ve Söndürülmesinde Görevlilerin Görecekleri İşler …

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir