BAŞKAN GÜLER: “İSTİŞARE İÇERİSİNDE HAREKET EDEREK, DOĞRU NE İSE ONU YAPIYORUZ”

BAŞKAN GÜLER: “İSTİŞARE İÇERİSİNDE HAREKET EDEREK, DOĞRU NE İSE ONU YAPIYORUZ”

Ordu Büyükşehir Belediye Meclisi Mayıs Ayı Olağan Toplantısının 2. Birleşimi Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Mehmet Hilmi Güler başkanlığında gerçekleştirildi.

Büyükşehir Belediyesi Meclis salonunda gerçekleştirilen toplantıya geçmeden önce bir konuşma gerçekleştiren Başkan Güler, Büyükşehir Belediyesi’nin yatırımları ile ilgili meclis üyelerine bilgiler verirken gündem ilişkinde açıklamalarda bulundu.

“ORDU’YA KATMA DEĞER VE İMAJ KAZANDIRDIK”

Ordu’da yapılan yatırımlarla hesaplanması güç ama mümkün olan çalışmalar gerçekleştirdiklerini ve bu çalışmalarla Ordu’ya katma değer kazandırdıklarını ifade eden Başkan Güler, “Ordu’ya katma değer anlamında çok şey kattık. Melet’te yaptığımız çalışmalarla sivrisinekli bir yerden değeri artan bir alana dönüştürdük. Boztepe’de, Hoynat’ta, Sırrı Paşa’da ve daha birçok alanda yaptığımız çalışmalar, şehirde katma değeri artırdı. Ordu’ya imaj ve katma değer anlamında yaptıklarımız hesaplanması güç ama mümkün” dedi.

Ordu Büyükşehir Belediyesi

“BELDE EVLERİ İMARA AÇMIYORUZ, HALKA AÇIYORUZ”

Belde Evler konusunda kamuoyunda yanlış söylemlerin yer aldığını vurgulayan Başkan Güler, “Yanlış bir takım ifadeler var. Örneğin Belde’ye 103 milyon TL ödendi şeklinde. Böyle bir ödeme yok şuanda. Ödendi denmek dürüstlük değil. Orayı imara açmak demek, ‘eğer bilgi eksikliği değilse’ yanlış bir algıdır. Orayı imara açmıyoruz, halka açıyoruz. Halkın hakkını halka veriyoruz. İmara açmıyoruz, orayı düzeltiyoruz. İmara açıldı deniyor, bu yanlış. Biz burada doğru olanı, olması gerekeni yapıyoruz” diye konuştu.

Ordu Büyükşehir Belediyesi

“İSTİŞARE İÇERİSİNDE HAREKET EDEREK, DOĞRU NE İSE ONU YAPIYORUZ”

Çalışmaların meclis denetiminde, istişare içerisinde güzel bir şekilde ilerlediğini kaydeden Başkan Güler, “Hiçbir şey gizli değil, açık. Bu nedenle dik, eğilmeyen bükülmeyen bir yönetimimiz var. İlkeli, hiçbir şekilde taviz vermeyen. Bu bizim erdemli olmamızın gereği. İlk defa dünyada bir organizasyon şemasında Erdemli Davranışları Geliştirme şubesi açtık. Erdemli davranmak durumundayız. Şeffaf olacağız, doğrunun yanında olacağız, açık olacağız, taraf tutmayacağız, zorluktan kaçmayacağız, adamına göre iş yapmayacağız. Bu nedenle bu ortamı oluşturan meclisimize teşekkür ediyorum. Çalışmalarımız meclisimizin denetiminde gayet güzel gidiyor. Burada mühim olan halka dokunmak. Ben yönetmiyorum, hep birlikte yönetiyoruz. Ben sadece yönlendiriyorum. İstişare içerisinde hareket ederek, doğru ne ise onu yapıyoruz” şeklinde konuştu.

BAŞKAN GÜLER’DEN GELENEĞİ GELECEKLE BULUŞTURACAK YARIŞMAYA DAVET

Başkan Güler, konuşmasında ayrıca Büyükşehir Belediye tarafından düzenlenen “Yöresel Mimariye Uygun Konut Projesi Yarışması” ile Ordu’da örnek mimari yapı projeleri oluşturmayı amaçladıklarını söyledi. Alanında uzman bir jüri oluşturduklarını vurgulayan Başkan Güler, yarışma başvurularının devam ettiğini belirterek herkesi yarışmaya katılmaya davet etti.

Ordu Büyükşehir Belediyesi

13 GÜNDEM MADDESİ GÖRÜŞÜLDÜ

Başkan Güler’in konuşmasının ardından Mayıs Ayı Olağan Meclis Toplatısı 2. Birleşiminin gündemine geçildi. İhtisas komisyonundan gelen raporlar, dairelerden gelen teklifler ve gündem dışı olmak üzere toplam 13 gündem maddesinin görüşüldüğü meclis toplantısında 10 gündem maddesi meclis tarafından kabul edilirken, 3 gündem maddesi ise komisyona havale edildi.

BİR SONRAKİ TOPLANTI 11 HAZİRAN’DA

Ordu Büyükşehir Belediyesi’nin bir sonraki toplantısı 11 Haziran 2021 Cuma günü saat 14.00’da Ordu Büyükşehir Belediyesi meclis toplantı salonunda gerçekleştirilecek.

Hakkında: semanur

admin

Kontrol Ediliyor

ÜNYE’DE 19.06.2024 NÖBETCİ ECZANELER

 Eczane Adres TelefonAda EczanesiKaledere Mahallesi, Niksar Caddesi No:86 Ünye / Ordu» Niksar Caddesi Mevkii0 (452) 323-84-52Yasemin EczanesiHükümet Caddesi …

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir