BAŞKAN GÜLER: “MELET IRMAĞI TURİSTİK BÖLGE HALİNE GELECEK

BAŞKAN GÜLER: “MELET IRMAĞI TURİSTİK BÖLGE HALİNE GELECEK”

Ordu Büyükşehir Belediyesi tarafından başlatılan ve Melet Irmağı’nı bir cazibe merkezi haline getirecek olan çalışmaları yerinde inceleyen Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Mehmet Hilmi Güler, “Melet Irmağı’nda gerçekleştirdiğimiz çalışmalar inşallah yaza yetişecek ve Ordu için çok güzel bir turistik bölge haline gelecek” dedi.

Ordu’nun en uzun ve en büyük ırmağı olan, Doğu Karadeniz ile Orta Karadeniz sınırını çizen Melet Irmağı’nda Ordu Büyükşehir Belediyesi ve Devlet Su İşleri (DSİ) 75. Şube Müdürlüğünce yapılan değişim ve dönüşüm çalışmaları tüm hızıyla devam ediyor. Melet ’in Karadeniz’e dökülen kısmında ıslah ve çevre düzenlemesi yapan Büyükşehir Belediyesi, ırmağın çevresini yaptığı çalışmalarla yeni bir görünüme kavuşturuyor.

Ordu Büyükşehir Belediyesi

“ÇÖPTEN TEMİZLEDİĞİMİZ MELET, İNSANLARLA DOĞANIN İÇ İÇE OLDUĞU BİR ALAN OLACAK”

Melet Irmağı’nda gerçekleştirilen çalışmaları yerinde inceleyen Ordu Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Mehmet Hilmi Güler, çalışmaların tamamlanması ile Ordu’nun çok güzel bir turistik alana kavuşacağını söyledi.

Ordu Büyükşehir Belediyesi

Çöplük alanını temizleyerek Ordu turizmine kazandırdıklarının altını çizen Başkan Güler, “Melet Irmağı ve Civil deresinde çalışmalarımız tüm hızıyla devam ediyor. Melet Irmağı’nda gerçekleştirdiğimiz çalışmalar inşallah yaza yetişecek ve Ordu için çok güzel bir turistik bölge haline gelecek. Yaptığımız çalışmalarla tekneler ırmağın iç kesimlerine kadar girebilecek. Ayrıca ırmak üzerinde balık tutma yerleri olacak. Eski çöplük alanı olan bu bölgeyi temizledik. Burası artık insanlarla doğanın iç içe olduğu bir alan olacak. Irmak üzerine doğal yapısına uygun olarak yaptığımız ada ile alanı çeşitlendirerek daha da güzel hale getirmek istedik. Tüm ekibimizle yoğun ve kapsamlı bir çalışma gerçekleştiriyoruz. Melet ve Civil’de yaptığımız tüm bu çalışmalar Ordu’ya katma değer katacak ve aynı zamanda da çağdaş şehircilik anlamında çevreyle uyum açısından bölgemize büyük bir avantaj sağlayacak” diye konuştu.

Ordu Büyükşehir Belediyesi

BALIKÇILARDAN BAŞKAN GÜLER’E SÜRPRİZ

Melet Irmağı’nda devam eden çalışmaları yerinde inceleyen Başkan Güler’e balıkçılar tarafından anlamlı bir jest yapıldı. Cumhuriyet Mahallesi Melet Irmağı Çevresi Güzelleştirme ve Balıkçıları Koruma Derneği Üyeleri teknelerine astıkları ‘Melet Irmağı’nın değişimi ve güzelleşmesi için burayı karış karış gezip bambaşka bir görünüme kavuşturan Büyükşehir Belediye Başkanı’mız Sayın Dr. Mehmet Hilmi Güler’e Melet Irmağı balıkçıları olarak teşekkür ederiz” yazılı afişle Başkan Güler’i selamlayarak çalışmaları dolayısıyla teşekkür ettiler.

Hakkında: semanur

admin

Kontrol Ediliyor

8 kişi tutuklanarak cezaevine gönderildi

8 kişi tutuklanarak cezaevine gönderildi 27.05.2024 ile 02.06.2024 tarihleri arası İl Emniyet Müdürlüğü Asayiş Şube …

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir