BAŞKAN GÜLER: “ORDU DENİZ SPORLARINDA MERKEZ OLACAK”

BAŞKAN GÜLER: “ORDU DENİZ SPORLARINDA MERKEZ OLACAK”

Ordu Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Mehmet Hilmi Güler, ulusal ve uluslararası kano, yelken gibi spor dallarında yarışmaların yapılacağı Durgun Su Sporları Merkezi’nde incelemelerde bulundu.

Başkan Güler’in deniz sporlarında Ordu’yu çekim merkezi yapmak amacıyla Gülyalı ilçesinde başlattığı Durgun Su Sporları Merkezinde çalışmalar hızla devam ediyor. Çalışmaları yerinde değerlendirmek üzere proje alanında incelemelerde bulunan Başkan Güler, turizm ve deniz sporlarında Ordu’yu merkez yapacak olan projenin tamamlanması için gün saydıklarını söyledi.

Ordu Büyükşehir Belediyesi

“ÇALIŞMALARIN TAMAMLANMASI İÇİN GÜN SAYIYORUZ”

Ordu’da hayata geçirilen proje hakkında bilgi veren Ordu Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Mehmet Hilmi Güler, “Durgun Su Sporları Merkezimiz uluslararası yarışlara ev sahipliği yapacak” dedi.

Başkan Güler şöyle konuştu:

“Tamamen kendi düşüncemizin ürünü olarak muazzam bir projeyi şehrimize, bölgemize, ülkemize ve tüm dünyaya kazandırıyoruz. Ordu’da kano, yelken gibi branşlarda uluslararası yarışmaların yapılabileceği bir tesis inşa ediyoruz. Burası yapılan çalışma sonucunda turizm ve deniz sporlarının merkezi olacak. Bu çalışmamamız çok yönlü ve fonksiyonlu bir proje. Sadece Ordu’nun değil, çevre illerimizin de direkt yararlanabileceği bir proje olacak. Buradaki çalışmaların tamamlanması için gün sayıyoruz.”

Ordu Büyükşehir Belediyesi

TAM DONANIMLI TESİS

Proje kapsamında toplamda 400 kişilik tribün, 1 adet protokol locası, 1 adet foto finish kameralı yarış bitiş gözlem kulesi, 6 adet portatif yüzer iskele, 100 araçlık izleyici otopark alanı, 20 araçlık sporcu römork otopark alanı, 300 metre kayıkhane, 400 metre satış ve tanıtım alanı, 1.142 metre araç ve bisiklet yolu, dere çıkışı üstüne bir geçiş köprüsü ile hakem ve sporcular için konaklama alanı oluşturulacak.

Ordu Büyükşehir Belediyesi

BİSİKLET VE YÜRÜYÜŞ YOLLARI DA OLACAK

Bisiklet ve yürüyüş yolları ile gözlem kulesi, 4 adet 93 kişilik tribün, hafif çelik prefabrik kayıkhane, muhtelif prefabrik WC-duş, soyunma kabini ve yüzer platform, alt yapı ve çevre düzenleme imalatları ile mevcut misafirhane binası tadilat işlemleri de yapılacak.

Hakkında: GÖKHAN BEŞİKCİOĞLU

SİTE SAHİBİ

Kontrol Ediliyor

FATSA’DA İNTİHAR GİRİŞİMİ

Fatsa’da ‘Aşk acısı çekiyorum’ diyerek çatıya çıkan vatandaş, polis ve itfaiye ekiplerinin uzun uğraşları sonucunda …

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir