BAŞKAN GÜLER: “ORDU’YU BİR DEVLET GİBİ YÖNETMEYE ÇALIŞIYORUZ”

BAŞKAN GÜLER: “ORDU’YU BİR DEVLET GİBİ YÖNETMEYE ÇALIŞIYORUZ”

Ordu Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Mehmet Hilmi Güler, klasik belediyeciliğin ötesinde bir yönetim anlayışı içerisinde olduklarını belirterek, “Biz Ordu’yu bir devlet gibi yönetmeye çalışıyoruz. Lüksemburg gibi, İzlanda gibi, Monaco gibi. Bizim zenginliğimiz bize yeter. Ekibimizle sadece klasik belediyecilik konuşulmayacak” dedi. 

Ordu Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Mehmet Hilmi Güler, Ordu’nun her alanda kalkınmasını sağlamak amacıyla ilçe heyetleriyle gerçekleştirdiği değerlendirme toplantılarına devam ediyor. Toplantılar kapsamında Başkan Güler, Aybastı heyeti ile bir araya geldi.

Ordu Büyükşehir Belediyesi Meclis Toplantı Salonu’nda gerçekleştirilen istişare ve değerlendirme toplantısına Ordu Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Mehmet Hilmi Güler’in yanı sıra Genel Sekreter Coşkun Alp, Aybastı Belediye Başkanı Beytullah Geçtan, AK Parti Aybastı İlçe Başkanı Fazlı Eren ve AK Parti Aybastı teşkilatı katıldı.

Ordu Büyükşehir Belediyesi

“5 YILDA YAPILACAKLARI 2 YILDA YAPIYORUZ”

Değerlendirme toplantısında konuşan Ordu Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Mehmet Hilmi Güler, klasik belediyecilik alanında 5 yılda yapılacak olan yatırımları 2 yılda yaparak farklı alanlarda Ordu’yu kalkındırmak istediklerini söyledi.

Ordu’yu çevre illerin çekim merkezi haline getirmek istediklerinin altını çizen Başkan Güler, “Belediyecilik dendiği zaman çöptür, kaldırımdır, asfalttır bunlar bizim asli görevlerimiz. Bizim amacımız bu çalışmaları 5 yıla yayarak süreyi bitirmek değil. Biz bir buçuk yılda daha önce yapılanın iki katını aşan 860 kilometre yol yaptık. Benim amacım 5 yılda yapılacakları 2 yılda yapıp, uzak ilçelerimizi merkeze kısa sürelerde getirerek ekonominin devir hızını artırmak. Komşu illerin Ordu’ya bağlanan yollarını yaparak bu illeri Ordu’ya çekmeyi hedefliyoruz. Buradaki vatandaşlarımızı Ordu’ya çekerek ilçelerimizin ekonomik anlamda zenginliğine ve genel anlamda da Ordu’nun zenginliğine katkı sunmayı amaçlıyoruz” diye konuştu.

Ordu Büyükşehir Belediyesi

“ORDU’YU BİR DEVLET GİBİ YÖNETMEYE ÇALIŞIYORUZ”

Ekip olarak klasik belediyeciliğin ötesinde çalışmalara imza attıklarını ve Ordu’yu bir devlet gibi yönetmeye çalıştığını vurgulayan Başkan Güler, “Biz Ordu’yu bir devlet gibi yönetmeye çalışıyoruz. Lüksemburg gibi, İzlanda gibi, Monaco gibi. Bizim zenginliğimiz bize yeter. Ekibimizle sadece klasik belediyecilik konuşulmayacak. Biz klasik belediyeciliğin gerekliliklerini zaten yapıyoruz. Bundan sonra amacımız sizleri daha çağdaş daha zengin hale getirmek. Artık eski usul gitmeyeceğiz. Artık hiçbir şey eskisi gibi olmayacak, siyasette olmayacak. Cumhurbaşkanımız bizim en yakın çalışma arkadaşımız, büyüğümüz. İstediğimiz zaman her Bakan Ordu’ya gelebiliyor. Daha büyük oynayalım, yatırımlar yapalım ve bizlerde bu konuda sizlere Büyükşehir olarak her türlü desteği verelim” şeklinde konuştu.

BAŞKAN GÜLER’DEN AYBASTI’YA BÜYÜK DESTEK

Başkan Güler, daha sonra Aybastı’ya yapılan ve yapılacak olan tarım, turizm, ekonomi, eğitim ve istihdam yatırımları hakkında heyete bilgi verirken Aybastı için hayata geçirilecek her türlü yatırım ve projeye de destek sözü verdi. Aybastı’nın köklü bir tarihi geçmişe sahip olduğunu da aktaran Başkan Güler, Aybastı adına tanıtmak için her türlü çalışmanın yapılacağını sözlerine ekledi.

Ordu Büyükşehir Belediyesi

AYBASTI BELEDİYE BAŞKANI GEÇTAN’DAN TEŞEKKÜR 

Aybastı heyeti adına konuşan Aybastı Belediye Başkanı Beytullah Geçtan, Ordu Büyükşehir Belediyesi tarafından Aybastı’da hayata geçirilen yatırımlara değindi. Aybastı’nın Büyükşehir desteği ile birçok alanda adını duyurmaya başladığını aktaran Geçtan, Ordu Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Mehmet Hilmi Güler’e Aybastı’ya olan destekleri dolayısıyla teşekkür etti.

Düzenlenen istişare ve değerlendirme toplantısı karşılıklı görüşlerin paylaşılmasının ardından sona erdi.

Ordu Büyükşehir Belediyesi

Hakkında: GÖKHAN BEŞİKCİOĞLU

SİTE SAHİBİ

Kontrol Ediliyor

8 kişi tutuklanarak cezaevine gönderildi

8 kişi tutuklanarak cezaevine gönderildi 27.05.2024 ile 02.06.2024 tarihleri arası İl Emniyet Müdürlüğü Asayiş Şube …

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir