default

BAŞKAN GÜLER VERDİĞİ SÖZÜ TUTTU

BAŞKAN GÜLER VERDİĞİ SÖZÜ TUTTU

FATSALI BALIKÇILARA MODERN BİR ORTAM HAZIRLANIYOR

Ordu Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Mehmet Hilmi Güler, Fatsalı balıkçılara verdiği sözü yerine getiriyor.

Daha öncesinde birtakım incelemelerde bulunmak üzere Fatsa ilçesi balıkçı barınağına giden Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Mehmet Hilmi Güler, buranın daha modernize ve işlevsel hale getirilmesi için Fatsalı balıkçılara söz vermişti. İnceleme sonrasında da açıklamalarda bulunan Başkan Güler, “Fatsa Balıkçı Barınağında bir takım kaçak yapılaşmaların olduğunu gözlemledik. Bunlar Fatsa’mıza yakışmayan yapılar. Bu yapıları buradan hemen temizleyeceğiz. Fatsa Balıkçı Barınağı şık ve modern bir barınak haline gelecek” ifadelerini kullanmıştı.

Ordu Büyükşehir Belediyesi

İncelemeler sonrası Başkan Güler burada çalışma başlatılması için ekiplerini harekete geçirmişti. Çalışmalar ilk olarak kaçak yapıların yıkılmasıyla başlatıldı. Daha sonrasında ekipler görüntü kirliliğine de sebebiyet veren kaçak yapıların yerine 30 adet ahşap kulübe inşasına başladı.

Balıkçı esnafının barınma ve depolama ihtiyaçlarının karşılanması için yapılan kulübelerden bu zamana kadar 21 adetinin inşası tamamlandı. Geriye kalan 9 adet kulübe de yapılıp bölge mimarisine uygun 30 adet kulübenin inşası tamamlanarak Fatsalı balıkçılara modern ve işlevsel bir alan kazandırılacak.

“BALIKÇILARIMIZA KULLANIŞLI VE VERİMLİ BİR YER BIRAKMIŞ OLACAĞIZ”

Fatsa Balıkçı Barınağının atıl görüntüsünün rahatsız edici olduğu ve buranın Ordu’ya yakışmadığını ifade eden Ordu Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Mehmet Hilmi Güler, “Balıkçılarımızın böyle bir ortamda değil de daha modern ve işlevsel bir yerde çalışması, barınması ve depolama yapabilmesi için bölge mimarisine uygun yeni kulübelerin inşasına başladık. Burası tamamlandığında balıkçılarımıza kullanışlı ve verimli bir yer bırakmış olacağız” dedi.

Ordu Büyükşehir Belediyesi

Başkan Güler konuşmasına şöyle devam etti:

“Temas ve incelemelerde bulunmak üzere Fatsa ilçemizi ziyaret etmiştik. Ziyaretlerimizden biri de Fatsalı balıkçılarımızın kullandığı balıkçı barınağı olmuştu. Burada yaptığımız gözlemler sonucunda aktif kullanılmasına rağmen buranın âtıl bir görünümünün olduğu gördük. Böyle bir yerin şehrimizde bulunması ise bizi rahatsız ederek harekete geçirdi. Balıkçılarımızın böyle bir ortamda değil de daha modern ve işlevsel bir yerde çalışması, barınması ve depolama yapabilmesi için bölge mimarisine uygun yeni kulübelerin inşasına başladık. Burası tamamlandığında balıkçılarımıza kullanışlı ve verimli bir yer bırakmış olacağız. Şimdiden tüm Fatsalı balıkçılarımıza hayırlı olmasını diliyorum”

Hakkında: semanur

admin

Kontrol Ediliyor

FATSA’DA İNTİHAR GİRİŞİMİ

Fatsa’da ‘Aşk acısı çekiyorum’ diyerek çatıya çıkan vatandaş, polis ve itfaiye ekiplerinin uzun uğraşları sonucunda …

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir