https://www.unyegundemhaber.com/

BAŞKAN GÜLER’DEN AÇIKLAMALAR

BAŞKAN GÜLER’DEN AÇIKLAMALAR

 “ORDU BAŞKA BİR BOYUTTA”

“YENİ İŞ SAHALARI OLUŞTURUYORUZ”

“ARKEOLOJİK KAZILAR 12 AY SÜRECEK”

“SİYASETTE ÜSLUP ÇOK ÖNEMLİ, BİZ BU İNCELİĞE DİKKAT EDİYORUZ”

“TELEFERİKTE ÇALIŞMALAR TÜM HIZIYLA SÜRÜYOR”

Ordu Büyükşehir Belediye Meclisi Aralık Ayı Olağan toplantısı yapıldı.

Ordu Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Mehmet Hilmi Güler Başkanlığı’nda Büyükşehir Belediyesi Meclis Salonu’nda gerçekleştirilen toplantıda konuşan Başkan Güler, gündeme ilişkin açıklamalar ve yapılan çalışmalarla ilgili meclis üyelerine bilgiler verdi.

“ORDU BAŞKA BİR BOYUTTA”

‘Ordu bambaşka bir boyutta’ diyen Ordu’nun artık denizi ile barıştığının ve tarım çalışmalarıyla da örnek işlere imza attığının altını çizen Başkan Güler, şöyle konuştu:

“Kompozit malzemeden ürettiğimiz tekneyi denize indirdik. Kano imalatını başlattık. Ordu’da yepyeni bir saha ortaya çıkardık. Bu deniz hepimizin ama denizden yeterince faydalanamıyorduk. Düşünen Ordu’nun tüm faaliyetlerini düşünerek ortaya koyuyoruz. Aynı zamanda yarışma ortamı oluşturduk. 19 ilçemiz birbiriyle tatlı bir yarışma içerisinde. Bütün ilçelerimizde hayvancılık ve tarım devreye girdi. Ordu’da tarım dairesi diye bir şey yoktu. Şu anda mükemmel bir sistem kurduk. Şirketimiz ile birlikte tüm bu çalışmaları yürütmeye devam ediyoruz. Öte yandan yaptığımız bu çalışmalarla yaklaşık 200 milyon TL katma değer ortaya çıktı. 50 bin yumurtayı üretemeyen Ordu 35 milyon yumurtayı devreye soktu”

“YENİ İŞ SAHALARI OLUŞTURUYORUZ”

Ordu’ya yeni çalışmalar yaptıklarını ve Orduluların ekonomik gelir elde edebileceği sahalar oluşturduklarını dile getiren Başkan Güler, konuşmasına şöyle devam etti:

“19 ilçemiz için ürettikleri ürünleri sergileyebilecekleri bir merkez oluşturduk. DAVET Merkezinde oluşturduğumuz alan ile 19 ilçemizde üretilen ürünlerin sergilenebileceği ve 365 gün açık olacağı bir alana dönüştürdük. Hemşehrilerimiz ürettikleri her şeyi orda pazarlayabilecek. Fırsat eşitliğini sağladığımız çalışmayı hizmete sunuyoruz. Ordu’da cam ile ilgili yeni bir sektör başlatıyoruz. Cam işlemeciliği ve cam hediyelik eşyaların oluşturulduğu yeni bir iş sahası oluşturuyoruz. Burada da 19 ilçemizin değerli hanımefendileri bu çalışmaları yaparak ekonomik olarak gelir imkanı sağlayabilirler. Şu anda yaptığımız çalışmalar tüm Türkiye’ye örnek olacak çalışmalar. Bu doğrultuda çalışmalarımızı tüm hızıyla sürdürüyoruz”

Ordu Büyükşehir Belediyesi

“ARKEOLOJİK KAZILAR 12 AY SÜRECEK”

Kültür ve Turizm Bakanlığı ile çalışma yürüttüklerini ve bu çalışmalarla arkeolojik faaliyetlerin hız kazanacağına dikkat çeken Başkan Güler, şunları kaydetti:

“Kültür ve Turizm Bakanlığımız ile yaptığımız görüşmelerle gerek Kurul gerekse birçok alanın üzerini örtme kararı aldık. Bu sayede yılın 12 ayı kazılar yapılabilecek. Bunun dışında kalelerimizin kazı izinlerinin sözünü aldık. Gölköy Kalesi, Cıngırt Kalesi, Ünye Kalesi gibi birçok alanda arkeolojik faaliyetler sürdürüyoruz”

“SİYASETTE ÜSLUP ÇOK ÖNEMLİ, BİZ BU İNCELİĞE DİKKAT EDİYORUZ”

Geçtiğimiz günlerde Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun fındık ile ilgili açıklamaları üzerine sosyal medya hesabından yaptığı paylaşıma değinen Başkan Güler, “İşin mizahi boyutunda bir incelikle ifade ettik. Çünkü Türk siyaseti çok gergin bir halde. Fındığın bir numaralı üreticisi Ordu’dur. Böyle bir durumda ister dil sürçmesi olsun ister başka türlü olsun ince bir şekilde ifade edildi. Siyasette üslup çok önemlidir. Biz bunun inceliğine dikkat ediyoruz. Biz birlikte çalıştık, sadece ince bir şekilde konuşulmuş oldu” diye konuştu.

“TELEFERİKTE ÇALIŞMALAR TÜM HIZIYLA SÜRÜYOR”

Boztepe teleferik hattında çalışmaların tüm hızıyla sürdüğünü belirten Başkan Güler, “Teleferik konusunda kararı alan arkadaşlar bu çalışmaları başlatan ekip. O ekipten hiçbir değişiklik yapmadık. Hiçbir müdahalemiz de olmadı. Teleferiği kuran ekibin görüşü ile bunu yaptık. Teleferik hattını kuran ekip çalışmalarını sürdürüyor. Şuan çelik halat imalatı yapıldı. Ekip buraya gelecek, ara tatil giriyor araya ama daha erkene çekmeye çalışıyoruz. Çalışmaları 15 Ocak’a yetiştirmeye çalışıyoruz, 1-2 gün sarkmalar yaşanabilir. Orada herhangi bir kaza olup Ordu’nun imajının yanlış olması arzu edilemezdi” ifadelerini kullandı.

Ordu Büyükşehir Belediyesi

46 GÜNDEM MADDESİ GÖRÜŞÜLDÜ

Aralık Ayı Olağan Toplantısında ihtisas komisyonundan gelen raporlar ve dairelerden gelen tekliflerle toplam 46 gündem maddesi görüşüldü. Bu maddelerden 23 karara bağlanırken 23 madde ise ilgili komisyona havale edildi.

Ordu Büyükşehir Belediye Meclisi, Aralık ayının ikinci birleşim tarihini 16 Aralık Perşembe saat 14.00 olarak belirledi.

Hakkında: semanur

admin

Kontrol Ediliyor

4 kişi tutuklanarak cezaevine gönderildi

4 kişi tutuklanarak cezaevine gönderildi 20.05.2024 ile 26.05.2024 tarihleri arasında Asayiş Şube Müdürlüğü tarafından yapılan …

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir