BAŞKAN TAVLI, “BUGÜNÜN ÇOCUKLARI, GELECEĞİMİZİN MİMARLARIDIR”

BAŞKAN TAVLI, “BUGÜNÜN ÇOCUKLARI, GELECEĞİMİZİN MİMARLARIDIR”

Ünye Belediye Başkanı Hüseyin Tavlı, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı dolayısıyla yayınladığı mesajda, çocukların giderek karmaşa içerisine sürüklenen günümüzde; barışın, umudun ve kardeşliğin temsilcisi olduklarını ifade etti.

Ünye Belediye Başkanı Hüseyin Tavlı, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı ve Türkiye Büyük Millet Meclisi’nin 102. Kuruluş Yıldönümü dolayısıyla bir mesaj yayınladı.

Başkan Tavlı, mesajında şu ifadelere yer verdi:

“23 Nisan, Türkiye Cumhuriyeti açısından önemli bir tarihtir. 23 Nisan 1920’de açılan yüce meclisimiz, kurulduğu andan bugüne kadar geçen süre içerisinde Cumhuriyetimizin en büyük teminatı olmuştur. Geleceğimizin teminatı olan çocuklarımıza meclisimizin kurulmasıyla Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün armağan ettiği 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı, tüm dünyada coşkuyla kutlanmaktadır. Bu bayram Türkiye Cumhuriyeti’nin gelecek nesillere verdiği değerin, inancın ve güvenin bir göstergesidir. Ayrıca çocuklara armağan edilen tek evrensel bayram olma özelliğini taşıyan 23 Nisan, aynı zamanda Türkiye Cumhuriyeti’nin onlara olan güveninin ifadesidir. Bu bayramı onlara armağan eden atalarımızın izinden giderek; ülkemizin huzuru, refahı ve gelişmesi için yarınları kucaklamaya hazırlanan çocuklarımızın sağlıklı, eğitimli, mutlu ve özgür bireyler olarak hayata devam etmeleri en önemli gayemizdir. Dünyaya en güzel gözlerle bakan, yaşamak için herkese umut veren, can veren çocukların yüzlerinde gülücüklerin kalplerinde sevgi ve umut çiçeklerinin hiç solmaması en büyük arzumuzdur. Bu duygu ve düşüncelerle, Ulusal Egemenliğimizi bizlere sağlayan Mustafa Kemal Atatürk ve tüm silah arkadaşları ile bağımsızlık yolunda canını feda eden şehitlerimiz ve gazilerimizi bir kez daha şükran ve saygıyla anıyorum. TBMM’nin 102. kuruluş yıldönümünü ve 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nı kutluyor, tüm vatandaşlarımıza ve çocuklarımıza sevgi ve saygılarımı sunuyorum.”

Hakkında: semanur

Kontrol Ediliyor

CUMHURİYET MEYDANINDA ÇATIŞMA

CUMHURİYET MEYDANINDA ÇATIŞMA

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.