https://www.unyegundemhaber.com/

BAŞKAN TAVLI’DAN ’10 KASIM’ MESAJI

BAŞKAN TAVLI’DAN ’10 KASIM’ MESAJI

Ünye Belediye Başkanı Hüseyin Tavlı, Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün vefatının 83. yılı dolayısıyla yayımladığı mesajda, “Aziz milletimizin ve tüm dünyanın takdirine mahzar olmuş bir lider olan Atatürk’ü anlamalı, birlik ve beraberlik içinde istikbal yolunda yakılan meşaleyi yeni nesillere emanet etmeliyiz.” dedi.

Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün vefatının 83. yılı dolayısıyla bir mesaj yayımlayan Ünye Belediye Başkanı Hüseyin Tavlı, milletimizin tüm fertleriyle topyekun bir mücadele verdiği Kurtuluş Savaşı’nı zafere ulaştıran Atatürk’ün, milletten aldığı güçle büyük başarılara imza attığını ve dünya tarihinde saygın bir yer edindiğini ifade etti.

-“Türkiye Cumhuriyeti, tüm engelleme teşebbüslerine rağmen sağlam adımlarla ilerlemeyi ve büyümeyi sürdürmektedir.”-

Cumhuriyet’in kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü ebediyete irtihalinin 83. yılında saygıyla yad ettiğini belirten Başkan Tavlı, mesajında şunları kaydetti:

“Aziz milletimizin ve tüm dünyanın takdirine mahzar olmuş bir lider olan Atatürk’ü anlamalı, birlik ve beraberlik içinde istikbal yolunda yakılan meşaleyi yeni nesillere emanet etmeliyiz. Milletimiz, şehitlerimizin kanları ve gazilerimizin fedakarlıklarıyla savunulan bu vatan ve bayrağı, sonsuza kadar korumaya kararlıdır. Türkiye Cumhuriyeti, geçmişinden aldığı güçle tüm engelleme teşebbüslerine rağmen sağlam adımlarla ilerlemeyi ve büyümeyi sürdürmektedir. Geleceğe her zamankinden daha büyük bir ümitle, daha büyük bir kararlılıkla yürürken bizler de bugün, Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün ‘en büyük eserim’ dediği Cumhuriyetimize sahip çıkıyoruz. Bu duygu ve düşüncelerle, vefatının 83. yıl dönümünde Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları ile vatanımız uğruna fedakarca şehit ve gazi olan tüm kahramanlarımızı bir kez daha rahmetle, minnetle yad ediyorum.”

Hakkında: semanur

admin

Kontrol Ediliyor

Vali Erol, Fatsa Melih Koç Anaokulu ve Fatsa AİHL Atölye Açılış Programına Katıldı

Vali Erol, Fatsa Melih Koç Anaokulu ve Fatsa AİHL Atölye Açılış Programına Katıldı Vali Muammer …

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir