BAŞKAN TAVLI’NIN, ANKARA TEMASLARI OLDUKÇA VERİMLİ GEÇTİ

Ünye Belediye Başkanı Hüseyin Tavlı, ilçede devam eden ve yapılacak olan yatırımların takibi için gittiği Ankara’da bir dizi temaslarda bulundu. Ankara ziyaretinde başka AK Parti Genel Başkanvekili Prof. Dr. Numan Kurtulmuş olmak bir dizi görüşmeler gerçekleştiren Başkan Tavlı, görüşmelerin Ünye adına olumlu geçtiğini söyledi.

Ünye’de yapılan ve yapılacak olan bir dizi çalışmaların takibini yapmak ve Ak Parti 7. Olağan Büyük Kongresi’ne katılmak üzere Ankara’da bulunan, Ünye Belediye Başkanı Hüseyin Tavlı, ilçe adına gece gündüz demeden çalıştıklarını, bu çalışmalar neticesinde olumlu gelişmelerin yaşandığını ifade etti.

-“Tarihi Bir Kongre Yaşadık”-

AK Parti Büyük Kongresi’nin büyük bir coşkuyla yapıldığını belirten Başkan Tavlı, “Genel Başkanımız ve Cumhurbaşkanımız Sn. Recep Tayyip Erdoğan’ın teşrifleriyle 7. Olağan Büyük Kongremizi 24 Mart Çarşamba günü büyük bir coşkuyla gerçekleştirdik. Tarihi bir kongre yaşadık. Kongrede görev alan yeni Merkez Karar ve Yönetim Kurulunu tebrik ediyor, başarılar diliyorum. Merkez Karar ve Yönetim Kurulunun ardından oluşturulan AK Parti yeni Merkez Yürütme Kurulu’nda (MYK) Genel Başkanvekilliği görevine devam eden Hemşehrimiz Prof. Dr. Sn. Numan Kurtulmuş ve Yerel Yönetimler Başkanı olarak görevine devam eden Sn. Mehmet Özhaseki ile tüm kurul üyelerimize görevlerinde başarılar diliyorum. Sn. Cumhurbaşkanımızın liderliğinde, Aziz Milletimizin desteğiyle inandığımız bu kutlu yolda yürümeye devam edeceğiz.” dedi.

-Kurtulmuş’tan Selam Var-

Kongre sonrası ilçedeki yatırımların takibi için AK Parti Ünye İlçe Başkanı Kenan Selim Argan ile birlikte çeşitli ziyaretler gerçekleştirdiklerini ifade eden Ünye Belediye Başkanı Hüseyin Tavlı, “Ziyaretler kapsamında Genel Başkanvekilimiz hemşehrimiz Prof. Dr. Sn. Numan Kurtulmuş’u ziyaret ettik. Kongre sonrası Genel Başkanvekilliği görevine devam eden değerli büyüğümüze başarı dileklerimizi ileterek ilçemizle ilgili hassasiyetlerinde dolayı teşekkür ettik. Kendileri bizlere Ünye’mizle ilgili güzel düşüncelerini ifade etti. İlçede yapılan ve yapılacak olan her türlü yatırımı yakından takip ettiğini ve destekçisi olduğunu yineleyerek hemşehrilerine selamlarını gönderdi. Sıcak ilgisi ve misafirperverliğinden dolayı Ünyeliler adına kıymetli siyasi büyüğümüze teşekkür ediyorum.” diye konuştu.  

-Belediyeler Birliği Ziyareti-

İlçenin kent estetiğine önem verdiklerini ve bununla ilgili çalışma yaptıklarını ifade eden Başkan Tavlı, “Ünye’mizde Kültür Yolu’nda bulunan ve sokak sağlıklaştırması yaptığımız lokasyonlarda tabelaların kent estetiğine uygun, Türkçemizin güzel ve doğru kullanıldığı tabelalarla donatılması uygulamasını hayata geçirmek için çalışmalar yürütmekteyiz. Bu çalışmalara ilişkin Türkiye Belediyeler Birliği Genel Sekreteri Sn. Birol Ekici’yi ziyaret ederek proje ile ilgili istişarelerde bulunduk.” dedi.

-SGK Ziyareti-

Ünye’de hem SGK’nın yer sorununu çözmek hem de belediyenin SGK borcu yükünden kurtulması için girişimlerinin olduğunu belirten Başkan Tavlı, “Geçtiğimiz hafta mecliste aldığımız karar doğrultusunda, Sosyal Güvenlik Kurumu (SGK) Başkanı Sn. İsmail Yılmaz ve İnşaat Dairesi Başkanı Sn. Ersel Kurt’u ziyaret ettik. Belediyemizin SGK borcunun kapatılması ve yine Ünye’de hizmet binası sorunu yaşayan güzide kurumun yer sorununun çözüme kavuşması amacıyla devretmeyi planladığımız taşınmazımızla ilgili konuları ele aldık. Görüşmelerimizin ilçemiz adına hayırlı olmasını diliyorum.” diye konuştu.

-Hazine ve Maliye Bakanlığı Ziyareti-

Belediyenin mali açıdan daha güçlü hale gelmesi için gayret gösterdiklerini sözlerine ekleyen Ünye Belediye Başkanı Hüseyin Tavlı, “Belediyemizin mali yapısının düzgün olması hizmetlerin aksamadan devam etmesi için çok önemli. Bu amaçla Hazine ve Maliye Bakanlığı Tahsilat ve İhtilaflı İşler Daire Başkanı Sn. Zekayi Çenge’yi ziyaret ederek belediyemizin mali yapısının verimli işleyişi ve bütçe konularında istişarelerde bulunduk. Belediyemiz adına istişaremiz olumlu geçti.” dedi.

-OSB’de sorun yok-

Ünye Organize Sanayi Bölgesi’ndeki çalışmaların sorunsuz ilerlemesi için sıkı takip ettiklerini ifade eden Başkan Tavlı, “Altyapı ihalesi yapılan ve yüklenici firma ile sözleşmesini yaptığımız Ünye Organize Sanayi Bölgemizde yapım sürecinin işleyişi ve yatırımlarla ilgili Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı Sanayi Bölgeleri Genel Müdürü Sn. Soner Erkek’i ziyaret ederek görüşmelerde bulunduk. OSB’deki süreç sorunsuz bir şekilde ilerlemekte ve Ünye’nin 40 yıllık hayali gerçekleşmekte.” diye konuştu.

-Yeni PTT binası için girişim-

Ünye merkezde bulunan PTT binasının yenilenmesi için girişimlerde bulunduklarını belirten Başkan Tavlı, “Belediye Caddesi üzerinde yıllardır faaliyette bulunan PTT binası artık ihtiyaca cevap vermemekte. Buraya yeni bina yapılabilmesi için girişimlerimiz oldu. Bu kapsamında PTT Genel Müdür Yardımcısı Sn. Hüseyin Tok’u ziyaret ederek hizmet binası ile ilgili istişarelerde bulunduk.” dedi.

-Aksu’ya Hayırlı Olsun Ziyareti-

Ziyaretler kapsamında MHP Genel Başkan Yardımcısı ve İstanbul Milletvekili Ünyeli Faruk Aksu’yu da ziyaret eden Başkan Hüseyin Tavlı, “MHP Kongresi sonrası partideki görevine devam eden Cumhur İttifakı ortağımız Milliyetçi Hareket Partisi’nin Genel Başkan Yardımcısı hemşehrimiz Sn. İsmail Faruk Aksu’yu AK Parti Ordu Milletvekilimiz Sn. Ergün Taşçı ve İlçe Başkanımız Sn. Kenan Selim Argan ile birlikte ziyaret ettik. Kendisine görevinin hayırlı olmasını ve başarı dileklerimizi ilettik.” diye konuştu.

Başkan Tavlı, açıklamasında ayrıca, Adalet Bakanlığı Ceza İşleri Genel Müdür Yardımcısı hemşehrimiz Orhan Cüni’yi ve İçişleri Bakanlığı Personel Genel Müdürü Mehmet Fatih Serdengeçti’yi de ziyaret ettiklerini sözlerine ekledi.

Ünye Belediye Başkanı Hüseyin Tavlı ve AK Parti Ünye İlçe Başkanı Kenan Selim Argan, Ankara’da son olarak geçirdiği kaza sonrası hastanede tedavi gören AK Parti Ordu Milletvekili Op. Dr. Şenel Yediyıldız’ı ziyaret ederek geçmiş olsun dileklerinde bulundular.

Hakkında: GÖKHAN BEŞİKCİOĞLU

SİTE SAHİBİ

Kontrol Ediliyor

FATSA’DA İNTİHAR GİRİŞİMİ

Fatsa’da ‘Aşk acısı çekiyorum’ diyerek çatıya çıkan vatandaş, polis ve itfaiye ekiplerinin uzun uğraşları sonucunda …

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir