BİSİKLET TUTKUNLARI ORDU’DA BULUŞTU

BİSİKLET TUTKUNLARI ORDU’DA BULUŞTU

PEDALLAR ORDU’NUN GÜZELLİKLERİNİ GÖRMEK İÇİN DÖNÜYOR

ORDU BİSİKLET FESTİVALİNE EV SAHİPLİĞİ YAPIYOR

Ordu Büyükşehir Belediyesi, TIEBFest Bisiklet Festivalleri Organizasyon Komitesi, Eşpedal Derneği ve Ordu Bisiklet Safari Grubu iş birliğinde düzenlenen Ordu Bisiklet Festivali başladı. Bisiklet tutkunlarının ilk durağı Büyükşehir Belediyesi olurken, bisiklet severler Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Mehmet Hilmi Güler ile buluştu. 

Son yıllarda ulusal ve uluslararası birçok organizasyonu başarıyla gerçekleştirerek adından sıkça söz ettiren Ordu Büyükşehir Belediyesi, yeni bir organizasyona daha imza atıyor. Bu yıl ilki düzenlenen Ordu Bisiklet Festivali’ne 26 ilden 30’u tandem bisiklet olmak üzere 200’ü aşkın bisiklet tutkunu katılıyor.

BİSİKLET TUTKUNLARI BAŞKAN GÜLER İLE BULUŞTU

Ordu-Giresun Havalimanı yanında inşa edilen Ordu Su Sporları Merkezi ve Kamp Alanı’nda toplanan bisiklet tutkunları, 3 gün sürecek olan festivale başladı. Gülyalı’dan pedal çevirmeye başlayan ve festival süresince Ordu’nun eşsiz güzelliklerini bünyesinde barından tarihi ve doğal güzelliklerini gezecek olan bisiklet tutkunlarının ilk durağı Ordu Büyükşehir Belediyesi oldu.

Bisiklet severler burada Ordu Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Mehmet Hilmi Güler ile bir araya gelirken 200’ü aşkın bisikletlinin katıldığı program renkli görüntülere sahne oldu.

BAŞKAN GÜLER: “BİSİKLET TUTKUNLARIMIZ İLE GÖNÜL KÖPRÜLERİ KURUYORUZ”

Festivalde konuşan Ordu Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Mehmet Hilmi Güler, Ordu’nun 3 ay değil 12 ay yaşanan bir şehir olduğunu söyledi.

Birçok organizasyona ev sahipliği yaptıklarını ve gerçekleştirilen Ordu Bisiklet Festivali ile gönül köprüleri kurduklarını vurgulayan Başkan Güler, “Çok anlamlı bir festival, fevkalade güzel oluyor. Katılımlarınız ile anlam kattınız. Ordu sizin. 3 ay değil 12 ay Ordu derken 4 mevsimi Ordu’da yaşayabilirsiniz. Sizler entelektüel kimliklerinizle bisiklet sporuna çok güzel anlamlar yüklüyorsunuz. Aynı zamanda engelli kardeşlerimizle bu sporu yapıyorsunuz. Her birimiz her an engelli olabiliriz. Buna her zaman hazırlıklı olmamız lazım. 26 ilden ilimize geldiniz, geldiğiniz yerlerle dostluk köprülerini sizlerle kurmak istiyoruz. Ordu’da 14 dalda spor yapıyoruz. Kanolarımız, yelkenlilerimiz var. Ordu’nun tüm güzelliklerini her detayını görebilirsiniz. Biz sizi çok seviyoruz. Allah her birinizi kazadan beladan saklasın” dedi.

EŞPEDAL DERNEK BAŞKANI SÖYLEMEZ: “BAŞKANIMIZIN DESTEĞİ İLE ORDU’DA DA EŞPEDAL OLACAK”

Programda söz alan Eşpedal Derneği Başkanı Fatih Söylemez ise Başkan Güler’in destekleri ile Ordu’da da faaliyetler yapacaklarını belirterek kendisine teşekkür etti. Çok güzel bir organizasyon olduğunu ifade eden Söylemez, “Eşpedal Türkiye’nin her yerinde örgütlenmeye başladı. Birçok ilde merkezimiz var. Ordu Büyükşehir Belediye Başkanımız Hilmi Güler’in desteği ile artık Ordu’da da Eşpedal olacak. Artık Ordu sokaklarında da eşpedallar gezmeye başlayacak. İmkân verildiğinde, erişilebilir koşullar sağlandığında aramızda hiçbir engel yok. Organizasyon için de çok teşekkür ediyorum” diye konuştu.

TİEBFEST’TEN BAŞKAN GÜLER’E TEŞEKKÜR

TİEBfest Basın Sözcüsü Reyhan Tarhan ise konuşmasında Ordu Bisiklet Festivali Organizasyonunun çok güzel geçtiğini belirtti. Ordu’nun tüm güzelliklerin kendi şehirlerine gittiklerini anlatacaklarını belirten Tarhan, Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Mehmet Hilmi Güler’e teşekkürlerini iletti.

BİSİKLET TUTKULARI ORDU’YA HAYRAN KALDI

Türkiye’nin dört bir yanından Ordu Bisiklet Festivaline katılan bisiklet tutkunları da duygu ve düşüncelerini paylaştı. İlk kez Ordu’ya gelenlerin yoğunlukta olduğu bisiklet severler, hem organizasyonu hem de Ordu’ya hayran kaldıklarını sözlerine eklediler.

BAŞKAN GÜLER, BİSİKLET SEVERLERİ YASON’A UĞURLADI

Düzenlenen programın ardından bisiklet severler, Başkan Güler tarafından Ordu’nun önemli turizm merkezlerinden Yason’a uğurlandı. 

UÇSUZ BUCAKSIZ ORDU YAYLALARINDA PEDAL ÇEVİRECEKLER

Yason gezisinin ardından bisiklet tutkunlarına Ordu yayları ev sahipliği yapacak. Bisiklet severler Çambaşı Yaylası ile Topçam güzergâhında sürüş yaparak Ordu’nun güzelliklerini görme fırsatı yakalayacak. Festival son gününde Boztepe sürüşü ile sona erecek.

Hakkında: semanur

admin

Kontrol Ediliyor

BİRBEN’in Eşsiz Eserleri Sanat Tutkunlarıyla Buluştu

Gülay Birben Resim Sergisi’nin açılışı gerçekleşti. Ressam Gülay Birben’in büyüleyici resim sergisi, bugün Ünye Yalı …

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir