BİSİKLET YOLLARINA YENİ DÜZENLEME

BİSİKLET YOLLARINA YENİ DÜZENLEME

UKOME, BİSİKLET YOLLARINDA CAN VE MAL GÜVENLİĞİ İÇİN YENİ KARAR ALDI

Ordu Büyükşehir Belediyesi Ulaşım Koordinasyon Merkezi (UKOME) bisiklet yollarında vatandaşların can ve mal güvenliğini ve trafik düzeninin sağlanmasına yönelik bir toplantı gerçekleştirdi.

Büyükşehir Belediyesi Meclis Toplantı Salonunda Ordu Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri Sait İnan Başkanlığında yapılan toplantıda, Ordu’da bisiklet yollarında son zamanlarda iki pedallı tek kişilik bisiklet harici ticari amaçla elektrikli scooter, ginger ve aile bisikletlerinin kullanımı ile ilgili hazırlanan komisyon raporu görüşüldü.

Toplantı sonucunda bisiklet yollarında can ve mal güvenliğinin sağlanması amacı ile ticari ve özel amaçlı kullanılan elektrikli bisiklet (ginger), ATV ve aile bisikleti olarak kullanılan pedallı ve 3-4 tekerlekli bisikletlilerin ve taşıtların UKOME kurulundan izin almadan yaya yolu, bisiklet yolu, harici yollarda ve parklarda kullanılmaması kararı alındı.

Kiracıların ve paydaşların karar aleyhine hareket etmeleri halinde ise mali, cezai, hukuki sorumluluğun kendilerine ait olacağı bildirildi.

Hakkında: semanur

Kontrol Ediliyor

16 İLDE EŞ ZAMANLI OPERASYON

16 İLDE EŞ ZAMANLI OPERASYON

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.