BU TESİS ÇAYBAŞI’NA RENK KATACAK

BU TESİS ÇAYBAŞI’NA RENK KATACAK

İlçelerin fiziki ve sosyal ihtiyaçlarına göre projelerini şekillendiren Ordu Büyükşehir Belediyesi, Çaybaşı ilçesinin önemli bir eksikliği olan sosyal tesisi vatandaşlarla buluşturmaya hazırlanıyor.

Doğal güzelliği ile Ordu’nun 19 ilçesinden biri olan Çaybaşı’na Büyükşehir Belediyesi tarafından vatandaşların dinlenebilecekleri, eğlenebilecekleri, sosyal aktivitelerini rahatlıkla yerine getirebilecekleri nezih bir mekân kuruluyor. 

İlçede Bayrak Tepe olarak bilinen ve dört bir yanı eşsiz manzara ile süslü olan bu alanda başlatılan sosyal tesis çalışması ile vatandaşların yaşam standardı yükseltilirken aynı zamanda önemli bir çekim merkezi ilçeye kazandırılmış olacak.

Restoranından konferans salonlarına, oyun sahalarından mesire yerlerine kadar birçok içeriğin bulunduğu sosyal tesis projesi her yaştan bireye hitap edecek.

Ordu Büyükşehir Belediyesi

“TESİSLE ÇAYBAŞI BAŞLI BAŞINA BİR MERKEZ OLACAK”

Ordu Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Mehmet Hilmi Güler proje alanında incelemelerde bulunarak çalışmalar hakkında bilgi aldı. İncelemeler sonrası açıklamalarda bulunan Başkan Güler Çaybaşı’na yapılacak sosyal tesisle ilçenin başlı başına bir merkez olacağını söyledi.

Başkan Güler şöyle konuştu:

“Bayrak Tepe denilen bu mekân muhteşem bir yer. 50 dönüm ve 360 derece manzarası olan bir yer. Buraya insan geldiğinde zaten buranın manzarasına hayran kalıyor. Bu alanda bizde içerisinde restoranın, oyun alanlarının, salonların olacağı bir sosyal tesis yapacağız. Büyük ölçüde Çaybaşı Belediye Başkanımız Hüseyin Semiz Bey proje üzerinde çalışmalarını gerçekleştirmiş. Bizde Büyükşehir Belediyesi olarak tecrübelerimizi katacağız. Kelimelerle ifade edilemeyecek güzel bir tesis olacak. Kısacası Çaybaşı başlı başına bir merkez oluyor. Çaybaşı öyle bir yer ki öncesinde İlküvez’deki birtakım sorunlarla tanınıyordu, şimdi ise elektrik üretim tesisi ile bura ile tanınacak.”

Ordu Büyükşehir Belediyesi

“BAŞKAN GÜLER BİZLERE KILAVUZ OLDU”

Çaybaşı’na birçok aktivitenin bir arada yapılacağı bir alanın kazandırılacağını söyleyen Çaybaşı Belediye Başkanı Hüseyin Semiz, “İlçemizde açık alanda düğünlerin yapılacağı, restoranların, kafelerin bulunduğu bir mekân oluşturuluyor. Bu tesisi tanzim satış yerleri ile ibadethanelerle, kadın lokalleri ile süsleyeceğiz. Bu çalışmalar yapılırken doğaya zarar vermeden hatta daha da güçlendirerek yaptık. Mini bir bölgede kazı yaptık ama yerine yüzlerce ıhlamur fidanı diktik. Büyükşehir Belediye Başkanımız Dr. Mehmet Hilmi Güler’e vizyonumuzu açarak, bizlere kılavuz olduğu için teşekkür ediyoruz” şeklinde konuştu.

Ordu Büyükşehir Belediyesi

TESİSTE YOK YOK

Çalışmaların başlatıldığı proje kapsamında sosyal tesis; 250 metrekare restoran, 200 metrekare teras, 885 metrekare konferans salonu, 625 metrekare basketbol-voleybol sahası, yürüyüş parkuru, mesire alanı ve 3 adet bungalovla vatandaşlara hizmet verecek.

Hakkında: semanur

admin

Kontrol Ediliyor

8 kişi tutuklanarak cezaevine gönderildi

8 kişi tutuklanarak cezaevine gönderildi 27.05.2024 ile 02.06.2024 tarihleri arası İl Emniyet Müdürlüğü Asayiş Şube …

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir