https://www.unyegundemhaber.com/

BÜYÜKŞEHİR ALTINORDU’YA ŞANTİYE KURDU

BÜYÜKŞEHİR ALTINORDU’YA ŞANTİYE KURDU

Ordu Büyükşehir Belediyesi ekipleri Altınordu ilçesine bağlı birçok mahallede yürüttüğü çalışmalarla ilçenin cazibesini artıyor. Büyükşehir Belediyesi tarafından yürütülen çalışmalar mahalle muhtarları ve mahalle sakinlerinin takdirini kazanıyor.

Ordu Büyükşehir Belediyesi

Ordu’da, alt yapıdan üst yapıya, sosyal alanlardan örnek projelere kadar, birçok alanda gerçekleştirdiği yatırımları vatandaşın kullanımına sunan Büyükşehir Belediyesi, 19 ilçede hummalı bir çalışma yürütüyor. Büyükşehir Belediyesi kenti daha modern hale getirmek amacıyla ilçelerde sürdürdüğü alt yapı ve üst yapı çalışmalarına Altınordu ilçesinde devam ediyor.

GENEL SEKRETET ALP: “GECE GÜNDÜZ DEMEDEN ÇALIŞIYORUZ”

Altınordu’da birçok mahallede tamamlanan ve devam eden yatırımları yerinde inceleyen Ordu Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri Coşkun Alp, 19 ilçede durmaksızın çalıştıklarını söyledi.

Sırasıyla Şarkiye, Subaşı ve Cumhuriyet Mahallelerini ziyaret eden ve çalışmalar kapsamında Altınordu ilçesinin birçok ihtiyacını tamamladıklarını ifade eden Alp, “Şarkiye Mahallemizde bulunan ve Altınordu ilçemizi önemli caddelerinden bir tanesi olan Fevzi Çakmak Caddesinde yaşanan trafik ve kaldırım sorunlarını çözmek amacıyla çalışma başlattık. Gece-gündüz demeden çalışarak Şarkiye Mahallemizdeki altyapı ve üstyapıyı tamamlayarak vatandaşımızın kullanıma sunduk. Şehrin birçok mahallesine ulaşımı sağlayan bu güzergahta hayata geçirdiğimiz çalışmaların şehrimize hayırlı olmasını diliyorum.

Ordu Büyükşehir Belediyesi

“SUBAŞI’NDA ALTYAPI VE ÜSTYAPIDA KÖKLÜ DEĞİŞİMİ HAYATA GEÇİRİYORUZ”

Subaşı Mahallemizde bulunan İbni Sina Caddesinde aşırı yağışlar sonrası oluşan yağmur suyu birikintilerinin giderilmesi için altyapı çalışması gerçekleştiriyoruz. Burada hayata geçireceğimiz çalışmalarla yağmur suyu hatlarının rahat çalışmasını sağlayacağız. Tüm diğer kurum ve kuruluşlarla koordine halinde tamamlayacağımız altyapı çalışmalarının ardından caddenin üstyapısı kapsamında asfalt ve kaldırım çalışmalarıyla da caddemizi modern bir görünüme kavuşturmuş olacağız.

“ORDU’MUZU YAŞANABİLİR BİR ŞEHİR HALİNE GETİRİYORUZ”

Cumhuriyet Mahallemizde daha önce asfalt çalışmalarını tamamladığımız alanda trafik yoğunluğunu önleme amacıyla kavşak çalışması gerçekleştiriyoruz. Yaptığımız çalışma ile hem sürücüler hem de yayalar için güvenli bir güzergâh oluşturuyoruz. Hayata geçirdiğimiz tüm bu çalışmalarla Ordu’yu yaşanabilir bir şehir haline getiriyoruz” dedi.

BAŞKAN GÜLER’E PANKARTLI TEŞEKKÜR

Altınordu’da birçok mahalle muhtarı, Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Mehmet Hilmi Güler liderliğinde devam eden çalışmalardan duydukları memnuniyeti, mahallelerine astıkları pankartlarla dile getiriyor.

“ORDU’NUN KALBİ BAY-PAS YAPILDI”

Şarkiye Mahallesinde yapılan çalışmaları değerlendiren Şarkiye Mahalle Muhtarı Emre Yayla, “Şarkiye Mahallemiz Ordu’nun kalbi. Ordu’nun kalbinde bay-pas yapılması gereken cadde olan Fevzi Çakmak Caddesinde Büyükşehir Belediyesi tarafından ilk olarak asfalt ve ardından yayalarımız için kaldırım çalışmaları tamamlandı. Çalışmalar dolayısıyla Ordu Büyükşehir Belediye Başkanımız Dr. Mehmet Hilmi Güler’e teşekkür ediyorum” diye konuştu.

“BÜYÜKŞEHİR İLE MAHALLEMİZ NEFES ALDI”

Subaşı Mahalle Muhtarı Merve Nuray Karakaya’da yaptığı değerlendirmede, “Altyapı ve üstyapıda yaşadığımız birçok sıkıntımız Büyükşehir Belediye Başkanımız Dr. Mehmet Hilmi Güler’in talimatları ile tamamlandı. Şimdide İbni Sina Caddemizde önemli bir altyapı çalışmasına başlandı. Birçok cadde ve sokağımızda da önemli çalışmalar yapılacak. Subaşı Mahallemizde artık yapılmadık asfalt ve kaldırım kalmayacak. Tüm bu çalışmaları dolayısıyla Büyükşehir Belediye Başkanımıza teşekkür ediyorum” şeklinde konuştu.

“BÜYÜKŞEHİR’İN ÇALIŞMALARINA TAM DESTEK”

Cumhuriyet Mahallesi Muhtarı Uğur Özcan, “Cumhuriyet Mahallesinde Büyükşehir Belediyemizin hizmetlerinin ardı arkası kesilmiyor. Yapılan çalışmalar hem bizi hem mahalle sakinlerimiz tarafından destekleniyor. Bu çalışmanın ilerleyen günlerde daha da artacağından şüphemiz yok. Bizlere her fırsatta destek veren başta Ordu Büyükşehir Belediye Başkanımız Sayın Dr. Mehmet Hilmi Güler olmak üzere emeği geçen tüm Büyükşehir çalışanlarına mahallem adına teşekkür ediyorum” diye konuştu.

Hakkında: semanur

admin

Kontrol Ediliyor

Orman Yangınları İle Mücadele Komisyon Toplantısı Yapıldı

Orman Yangınları İle Mücadele Komisyon Toplantısı Yapıldı Orman Yangınlarının Önlenmesi ve Söndürülmesinde Görevlilerin Görecekleri İşler …

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir