BÜYÜKŞEHİR BASIN MENSUPLARI İÇİN ‘DİKSİYON VE HİTABET’ KURSU AÇTI

BÜYÜKŞEHİR BASIN MENSUPLARI İÇİN ‘DİKSİYON VE HİTABET’ KURSU AÇTI

Ordu Büyükşehir Belediyesi tarafından Ordu’da görev yapan basın mensuplarına yönelik ‘Diksiyon ve Hitabet Kursu’ açıldı. Basın mensuplarının ilgi gösterdiği kurs pandemi koşullarında gerçekleştirildi.

Ordu Büyükşehir Belediyesi Meslek ve Sanat Eğitimi Kursları (ORMEK) toplumun her kesimine yönelik açtığı kurslarla takdir topluyor. Büyükşehir sınırları içerisinde ikamet eden vatandaşların bilgi ve beceri yönünü geliştirmelerine, ev ekonomilerine katkı sağlamalarına yönelik faaliyetler yürüten ORMEK, şehirde görev yapan ve kamuoyunun bilgilenmesini sağlayan basın mensuplarını da unutmadı.

Ordu Büyükşehir Belediyesi

Basın mensuplarının taleplerini değerlendiren ORMEK, teorik ve pratik olmak üzere iki bölümden oluşan 40 saatlik ‘Diksiyon ve Hitabet Kursu’ açtı.

ORMEK’te gerçekleştirilen kursa Ordu’da görev yapan basın mensuplarının ilgisi yoğun oldu. Pandemi koşulları çerçevesinde düzenlenen kursun ilk gününde Türk Dili ve Edebiyatı Öğretmeni Nedim Gümüşkaya tarafından ‘Diksiyon ve Hitabet’ konularında kursiyerlere temel bilgiler verildi.  

Ordu Büyükşehir Belediyesi

BASIN MENSUPLARINDAN ‘KURS’ İÇİN TEŞEKKÜR

‘Diksiyon ve Hitabet Kursu’na katılım gösteren basın mensupları değişim ve gelişime açık olan basın sektöründe diksiyon ve hitabetin önemine vurgu yaparak kursun kendileri için çok yararlı olacağını belirtti.

AA MUHABİRİ AKÇAY: “BU KURSUN BİZLERE FAYDALI OLACAĞINDAN HİÇ ŞÜPHEMİZ YOK”

Kursiyerlerden Anadolu Ajansı (AA) Muhabiri Hayati Akçay, kursun kendileri için çok yararlı olacağını söyledi. Basın sektöründe diksiyon ve hitabetin çok önemli bir paya sahip olduğunu ifade eden Akçay, “Basın sektöründe bulunmamız son dönemde belli kriterleri taşımamız gerektiğini gösteriyor. Görev yaptığım kurumun, muhabirlerinin daha çok ekranda olması isteğinden sonra konuşma ve beden dili konularında eksiklerimizin olduğunu fark ettik. Bunun üzerine basın mensubu arkadaşlarımızla yaptığımız istişareler sonucunda diksiyon eğitimleri almak istedik. Bunun üzerine Ordu Büyükşehir Belediyesine talebimizi ilettik ve talebiz memnuniyetle karşılanarak ORMEK aracılığı ile kurs açıldı. Bizlerde basın mensupları olarak bu kursa katılım gösterdik. Bugün ilk dersimizi gerçekleştirdik, bir ay süreyle devam edeceğimiz bu kursun bizlere faydalı olacağından hiç şüphemiz yok. Bizleri burada buluşturan Büyükşehir Belediye Başkanımız Dr. Mehmet Hilmi Güler’e teşekkür ediyorum” dedi.

DHA MUHABİRİ KIRLAK: “DİKSİYON VE HİTABET KURSU BİZLERE KATKI SAĞLAYACAK”

Talepleri üzerine açılan kursun mesleki anlamda kendilerini geliştireceğinin altını çizen Demirören Haber Ajansı (DHA) Muhabiri Mustafa Kırlak ise konuşmasında, “Meslekte kendimizi daha çok geliştirmek amacıyla Ordu Büyükşehir Belediyesinin açtığı ‘Diksiyon Ve Hitabet Kursu’na katılım gösteriyoruz. Gerçekleştirilen bu kursun basın mensupları olarak bizlere katkılar sağlayacağını düşünüyorum. Talebimizi olumlu karşılayarak kursun açılmasını sağlayan Ordu Büyükşehir Belediyesine teşekkür ediyorum. İnşallah bizler için verimli bir kurs olur” diye konuştu.

Ordu Büyükşehir Belediyesi

TV52 HABER SPİKERİ AKTAŞ “SESLENDİRME VE HABER OKUMAYA KATKI VERECEK”

‘Diksiyon ve Hitabet Kursu’ ile seslendirme ve haber okuma alanlarında kendilerini daha çok geliştireceklerini vurgulayan TV52 Haber Spikeri Dilara Aktaş‘da açıklamalarında, “Ordu Büyükşehir Belediyesi tarafından açılan kursun bizler için önemi çok büyük. Hem haber seslendirmede hem haber okumada hem de gittiğimiz haberlerde soru türetmede bize büyük katkı verecektir. Kursun açılmasında emeği geçenlere teşekkür ediyorum” ifadelerini kullandı.

Diksiyon ve Hitabet Kursu’nun eğitmenliğini yapan Türk Dili ve Edebiyatı Öğretmeni Nedim Gümüşkaya, kursla karşılık tecrübe paylaşımında bulunacaklarını belirtti. Basın mensupları için önemli bir kurs süreci geçeceğini aktaran Gümüşkaya, “Basın mensupları için Ordu Büyükşehir Belediyemiz tarafından açılan kursumuz başladı. Basın sektöründe diksiyon ve hitabetin önemi çok fazla. Bizde bu 40 saatlik süreci en iyi şekilde değerlendirerek karşılıklı tecrübelerimizi paylaşacağız” şeklinde konuştu.

ORMEK tarafından düzenlenen kursta ayrıca basın mensuplarına Ordu Büyükşehir Belediyesi tarafından hijyen paketi dağıtıldı. 

Hakkında: GÖKHAN BEŞİKCİOĞLU

SİTE SAHİBİ

Kontrol Ediliyor

8 kişi tutuklanarak cezaevine gönderildi

8 kişi tutuklanarak cezaevine gönderildi 27.05.2024 ile 02.06.2024 tarihleri arası İl Emniyet Müdürlüğü Asayiş Şube …

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir