BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİNDEN ANLAMLI SERGİ

BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİNDEN ANLAMLI SERGİ

“LEONARDO DA VİNCİ’YE SAYGI SERGİSİ” 1 NİSAN CUMA ORDU TAŞBAŞI SANAT ALANINDA AÇILIYOR

Ordu Büyükşehir Belediyesi, dünyanın en önemli sanatçılarından Leonardo da Vinci’nin ölümünün 500’üncü yılı anısına Türkiye’nin önde gelen kültür ve sanat insanının çalışmalarından oluşan “Leonardo da Vinci’ye Saygı” sergisini Ordulularla buluşturacak. Sergi açılışı 1 Nisan Cuma saat 17.30’da Taşbaşı Sanat Alanı’nda gerçekleştirilecek.

Rönesans döneminde yaşamış dünyanın en önemli sanatçılarından Leonardo da Vinci’nin ölümünün 500’üncü yılında, Türkiye’den bir grup ressam, heykeltıraş, yazar, şair, yönetmen ve gazeteci bir yolculuğa çıktı. Paris’te yaşayan ressam Onay Akbaş’ın düşlediği “Leonardo da Vinci’ye Saygı” projesini hayata geçirmek üzere Arete Project’in desteğiyle gerçekleşen yolculuk, Leonardo da Vinci’nin ömrünün son üç yılın geçirdiği Fransa’nın Amboise kasabasında noktalandı.

Amboise’de, Leonardo da Vinci’nin yaşadığı evde, bahçesinde, atölyesinde, anısına yapılan müzede onun izlerini süren grup, bu özel ortamlarda duyumsadıklarını yolculuk sonrası kendi alanlarında yorumladı.
 


Türkiye’nin önde gelen kültür ve sanat insanlarının bu yolculuğun ardından yaptığı eserler, Emre Sefer’in yapımcılığını, İbrahim Karaoğlu’nun küratörlüğüyle “Leonardo da Vinci’ye Saygı” sergisinde bir araya getirildi. Birçok ilde gerçekleştirilen sergi, şimdi ise Ordu Büyükşehir Belediyesinin ev sahipliğinde Taşbaşı Sanat Alanında Ordulu sanatseverlerle buluşturulacak. Sergi, 1 Nisan Cuma saat 17.30’da açılacak ve Leonardo Belgeseli’nin gösterimi yapılacak.Sergi 5 Mayıs’a kadar ücretsiz gezilebilecek.

Hakkında: semanur

Kontrol Ediliyor

ANNE OĞUL YAN YANA TOPRAĞA VERİLDİ

ANNE OĞUL YAN YANA TOPRAĞA VERİLDİ

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.