BÜYÜKŞEHİR ÇALIŞIYOR!

BÜYÜKŞEHİR ÇALIŞIYOR!

19 İLÇEDE REGLAJDAN TAŞ DUVARA, KANAL TEMİZLİĞİNDEN BAKIM ONARIMA, YOL GENİŞLETMEDEN YAĞMUR SUYU HATTINA, MENFEZ YAPIM İŞİNE KADAR HER DETAYA MÜDAHALE EDEN BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ EKİPLERİ SAĞLIKLI ALTYAPI İÇİN CANLA BAŞLA ÇALIŞIYOR.

Ordu Büyükşehir Belediyesi Fen İşleri Dairesi Başkanlığına bağlı 62 ekip 19 ilçede kesintisiz hizmet veriyor. Reglajdan taş duvara, kanal temizliğinden bakım onarıma, yol genişletmeden yağmur suyu hattına, menfez yapım işine kadar her detaya müdahale ederek altyapının korunması ve çevresel risklerin azaltılması için canla başla çalışıyor.

Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Mehmet Hilmi Güler’in göreve başlamasıyla birlikte Ordu’da altyapıdan üstyapıya rekor yatırımlara imza atan Büyükşehir Belediyesi, şehrin yaşam kalitesini yükseltmeye devam ediyor. Yol ağı en uzun il olan Ordu’da asfalt ve beton yollar ile konforu artıran Büyükşehir Belediyesi, bir yandan yapılan yolların güvenliğini sağlarken diğer yandan temizlik, bakım, onarım, yağmur suyu hatları gibi çalışmaları da aksatmadan vatandaşların memnuniyetini en üst seviyede tutuyor.

62 EKİP İLE ORDU’NUN HER KÖŞESİNDE

Ordu genelinde yürütülen çalışmalar, Büyükşehir Belediyesi ekiplerinin özverili ve kesintisiz çabalarıyla sürdürülüyor. Büyükşehir Belediyesi bünyesinde kurulan 62 ekip ve ekipmanla en yakından en uzağa Ordu’nun her köşesine hizmet götürülüyor.

YAĞMUR SUYU HATLARI VE DEVASA BÜZLERLE SEL VE SU BASKINLARININ ÖNÜNE GEÇİLİYOR

Bu kapsamda 19 ilçede çalışan ekipler yeni yol açma çalışmaları yaparken bu yollarda ve mevcut güzergahlarda doğal su kaynaklarının rahat akabilmesi için devasa boyutlarda büzler yerleştiriyor, yeni yağmur suyu hatları inşa ediyor. Böylece sel ve su baskınları ile olumsuz durumların önüne geçiyor.

TAŞ DUVARLARLA YOLLAR KORUMA ALTINA ALINIYOR

Alt yapısı tamamlanan yollar asfalt beton ile konfora kavuşturulurken güzergahların çevresel etkenlerden etkilenmemesi amacı ile taş duvarlar ile koruma altına alınıyor.

BAKIM VE ONARIM AKSATILMIYOR

Yapılan yolların bakım ve onarımını da aksatmayan ekipler yolların sürekli olarak kullanıma hazır ve güvenli olmasını sağlıyor. Ekipler, yolların bozulan kısımlarını hızlıca onararak, trafik akışının kesintisiz ve güvenli bir şekilde devam etmesine olanak sağlıyor.

Ordu Büyükşehir Belediyesi
Ordu Büyükşehir Belediyesi
Ordu Büyükşehir Belediyesi
Ordu Büyükşehir Belediyesi
Ordu Büyükşehir Belediyesi
Ordu Büyükşehir Belediyesi
Ordu Büyükşehir Belediyesi
Ordu Büyükşehir Belediyesi
Ordu Büyükşehir Belediyesi
Ordu Büyükşehir Belediyesi
Ordu Büyükşehir Belediyesi

Hakkında: semanur

admin

Kontrol Ediliyor

ÜNYE’DE 19.06.2024 NÖBETCİ ECZANELER

 Eczane Adres TelefonAda EczanesiKaledere Mahallesi, Niksar Caddesi No:86 Ünye / Ordu» Niksar Caddesi Mevkii0 (452) 323-84-52Yasemin EczanesiHükümet Caddesi …

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir