BÜYÜKŞEHİR FATSA’NIN KADERİNİ DEĞİŞTİRDİ

BÜYÜKŞEHİR FATSA’NIN KADERİNİ DEĞİŞTİRDİ

FATSA’YA 3 YILDA 88 MİLYON LİRA ULAŞIM YATIRIMI YAPILDI

FATSA’DA 167 KM YOL ASFALT VE BETONLA BULUŞTU

Ordu Büyükşehir Belediyesi, Fatsa ilçesinde adeta ulaşım ‘üs’sü kurdu. Yapılan çalışmalarla birlikte, birçok grup yolu ile ilçe merkezi, asfalt ve betona kavuştu. 2019 yılından bu yana ilçe genelinde toplam 167 km yol asfalt ve beton ile buluştu. 88 milyon ulaşım yatırımına imza atıldı.

Ordu Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Mehmet Hilmi Güler’in göreve geldiği günden bu yana 19 ilçede tarihi yatırımlara imza atan Ordu Büyükşehir Belediyesi, Fatsa ilçesinde de vatandaşların hayatlarını kolaylaştıracak, yaşam standartlarını yükseltecek çalışmaları bir bir hayata geçirdi. 

Büyükşehir Belediyesi Fen İşleri Dairesi Başkanlığı ekipleri tarafından yapılan çalışmalarda, ilçe merkezleri ve mahalle grup yolları standardı yüksek konforlu güzergahlarla buluştu.

İlçelerde kurduğu şantiyelerle kentin kaderini değiştiren Ordu Büyükşehir Belediyesi, Fatsa ilçesinde yaptığı ulaşım yatırımlarıyla da vatandaşlara konforlu bir ulaşımın kapılarını araladı.

167 KM YOL ASFALT VE BETONA KAVUŞTU

İlçelerin ulaşım altyapısını güçlendiren Büyükşehir Belediyesi bu kapsamda Fatsa’nın ulaşım ağında bulunan yollarda 75 km emilsüyon kaplama, 16 km beton ve 76 sıcak asfalt olmak üzere toplamda 167 km yolu konforlu bir yapıya dönüştürdü.

88 MİLYON LİRALIK ULAŞIM YATIRIMI YAPILDI

Fatsa ilçesinde gerçekleşen asfalt ve beton yol çalışmalarının yanı sıra 13 km yeni yol açma ve genişletme, 382 km stabilize yol yapım, 697,19 km reglaj, 480 km hendek temizliği, 28 bin 865 ton asfalt yama, 24 bin 113 metre yağmursuyu hattı, 17 bin 235,50 m³ taş duvar, 65 bin 757 m² kaldırım ve 770 metre menfez çalışması yapılarak vatandaşların hizmetine sunuldu. İlçe genelindeki 167 km asfalt ve beton yatırımlarıyla birlikte 88 milyon lira ulaşım yatırımına imza atıldı.

Hakkında: semanur

Kontrol Ediliyor

16 İLDE EŞ ZAMANLI OPERASYON

16 İLDE EŞ ZAMANLI OPERASYON

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.