BÜYÜKŞEHİR İŞİ SIKI TUTUYOR

BÜYÜKŞEHİR İŞİ SIKI TUTUYOR

ALTYAPIDA SEFERBERLİK

Ordu Büyükşehir Belediyesi, yaz mevsiminde meydana gelen sağanak yağışlar öncesi, olası su baskınlarını önlemek amacıyla yağmur suyu şebeke hatları, menfezler, mazgallar ve dere yataklarında temizlik çalışması başlattı. “Şebeke, Baca ve Izgara Temizliği Ekibi” oluşturan Büyükşehir Belediyesi, ilçelerdeki rutin temizlik çalışmalarını arttırdı.

Ordu Büyükşehir Belediyesi, yaz mevsiminde yağabilecek aşırı yağmurlar öncesi olası su baskınlarını önlemek amacıyla altyapı hatlarında temizlik çalışması başlattı. Fen İşleri Dairesi Başkanlığı ekipleri, menfez, mazgal, yağmursuyu şebeke hatları ile dere geçişlerindeki tıkanma ihtimalini göz önünde bulundurarak harekete geçti.

ÜÇ İLÇEDE EKİPLER OLUŞTURULDU

Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Mehmet Hilmi Güler’in talimatıyla, Altınordu, Fatsa ve Ünye ilçelerinde “Şebeke, Baca ve Izgara Temizliği Ekibi” adı altında altı ayrı ekip oluşturuldu. Yıl içerisinde sürekli olarak yapılan rutin temizlik çalışmaları arttırıldı.

İL GENELİNDE 123 BİN 500 METRE HATTA ÇALIŞMA YAPILDI

Üç ilçede bugüne dek devam eden çalışmalarda, 24 bin 200 metre yağmur suyu hattı, 4800 metre menfez, 4200 adet yağmur suyu ızgara temizliği yapıldı. İl genelinde ise 7 bin metre menfez, 116 bin 500 metre yağmur suyu hattı temizlenerek, güvenli bir yapıya kavuşturuldu.

ALTYAPIDA TIKANMAYA NEDEN OLABİLECEK METERYALLER TEMİZLENDİ

Temizlik yapan ekipler, altyapının sorunsuz ve yağış nedeniyle yollarda oluşabilecek tahribatların önüne geçmek için tıkanmaya neden olabilecek atıkları toplayarak tahliye etti. Ekiplerin yaptığı temizlik çalışmalarında altyapı ve dere yataklarından çıkan, bisiklet, dev ağaçlar, araç lastikleri, taş yığınları ve büyük çaplı molozlar hem vatandaşları hem de ekipleri hayrete düşürdü.

Büyükşehir Belediyesi’nden yapılan açıklamada, ekonomik ömrünü dolduran ve yetersiz olan hatların ise yenileme çalışmalarının devam ettiği bildirildi

Hakkında: semanur

Kontrol Ediliyor

Ünye Müftüsü Okuş kurbanını TDV’ye bağışladı

Ünye İlçe Müftüsü Hüseyin Okuş, Türkiye Diyanet Vakfına vekalet yoluyla kurban bağışında bulundu. Müftü Okuş, Türkiye Diyanet Vakfının; "Kurbanını Paylaş, Kardeşinle Yakınlaş" sloganıyla sürdürdüğü vekaletle kurban organizasyonuna destek olmak amacıyla kurban vekaletini TDV Ünye Şubesine verdi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.