BÜYÜKŞEHİR KAR SINAVINDAN BAŞARIYLA GEÇTİ

BÜYÜKŞEHİR KAR SINAVINDAN BAŞARIYLA GEÇTİ

Ordu Büyükşehir Belediyesi ekipleri, kentin yüksek ilçelerinde devam eden kar yağışının olumsuz etkilerini sıkı bir mücadele ile ortadan kaldırıyor.

Ordu Büyükşehir Belediyesi

19 ilçenin 772 mahallesinde karla mücadele çalışmaları aralıksız devam ediyor. Büyükşehir Belediyesi ekipleri, zorlu coğrafya ve kar yağışına rağmen 7-24 esaslı çalışarak kapanan yolları anında açıyor ve kar temizleme çalışmaları yapıyor. Fen İşleri Dairesi Başkanlığı ekiplerince yürütülen karla mücadele çalışmalarını yerinde inceleyen Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri Coşkun Alp, “Ekiplerimiz büyük bir mücadele göstererek ilimiz genelinde kapalı olan yolları açmış durumda. Şu an içerisinde sorun yaşayan ve yolu kapalı olan bir bölgemiz bulunmuyor” dedi.

Ordu Büyükşehir Belediyesi

“SORUN YAŞAYAN VE YOLU KAPALI OLAN BİR BÖLGEMİZ YOK”

Karla mücadele çalışmalarının aralıksız sürdürülmesinin olumsuzlukları ortadan kaldırdığına dikkat çeken Genel Sekreter Alp, “Gürgentepe, Mesudiye ve Gölköy ilçelerimizde yol açma ve temizleme çalışmalarını inceledik. İlimizde kar yağışı başladığından bugüne durmaksızın ekiplerimiz kar mücadelesini sürdürüyor. Şu an içerisinde yollarımızın tamamı açılmış durumda. Şimdi de yığılan karı araçlara yükleyerek ortadan kaldırıyoruz. Aralıksız sürdürülen bu mücadelenin büyük önemi var çünkü, bıraktığınız anda gece donma ihtimali yüksek ve tekrar yağan karın yolları kapama durumu var. Bundan dolayı ekiplerimiz 7-24 durmaksınız mesaisine devam ediyor. Şu an içerisinde sorun yaşayan ve yolu kapalı olan bir bölgemiz bulunmuyor” şeklinde konuştu.

Ordu Büyükşehir Belediyesi

“MAHALLELERİMİZİN TAMAMININ YOLLARI AÇILMIŞ DURUMDA”

30 mahallenin tamamının yolunun açık olduğunu söyleyen Gölköy Belediye Başkanı Fikri Uludağ, “İlçemiz genelinde karla mücadele çalışmaları devam ediyor. İlçemizde bulunan 30 mahallenin tamamının yolları açılmış durumda. İlçe merkezimizde kar temizleme çalışmalarını da bitirmiş bulunuyoruz. Yağışlar halen devam ediyor ama Büyükşehir Belediyesi ekipleri ile koordineli bir şekilde çalışmalarımız ilçemizde tüm hızıyla devam edecek” diye konuştu.

Ordu Büyükşehir Belediyesi

“BÜTÜN ANA VE ARA YOLLARA ULAŞIM SAĞLANIYOR”

Gürgentepe ilçesinde ulaşılamayan bir mahalle bulunmadığını ifade eden Gürgentepe Belediye Başkanı Yaşar Şahin, “Karla mücadele çalışmamız Büyükşehir Belediyemizin ekipleri ile başarılı şekilde devam ediyor. Ekipler, ilçemizdeki bütün ana ve ara yollar Allah’ın izniyle açmış durumda. İlçemizde sıkıntılı olan bir mahallemiz bulunmuyor” dedi.

“VATANDAŞLARIMIZ ULAŞIMINDA BİR SIKINTI YAŞAMIYOR”

Büyükşehir Belediyesi ekiplerine teşekkür eden Mesudiye Balıklı Mahallesi Muhtarı Hüsnü Şahin, “Balıklı mahallemizin tüm yolları açılmış durumda. Vatandaşlarımız ulaşımında bir sıkıntı yaşamıyor. Gece-gündüz çalışarak bizleri mağdur etmeyen Büyükşehir Belediyesi ekiplerine teşekkür ediyorum” diye konuştu.

Hakkında: Gökhan

SİTE SAHİBİ

Kontrol Ediliyor

Vali Sonel, “Bireysel Tedbirleri İhmal Etmeyelim”

Her hafta Pazartesi günleri yapılan Covid-19 Pandemisi Değerlendirme Toplantısı, bugün de Vali Tuncay Sonel’in başkanlığında …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir