BÜYÜKŞEHİR KAZ KESİM TESİSİ KURUYOR

BÜYÜKŞEHİR KAZ KESİM TESİSİ KURUYOR

KAZ YETİŞTİRİCİLİĞİNİN HER GEÇEN GÜN ARTTIĞI ORDU’DA KAZ KESİM TESİSİ KURULACAK. PAZAR POTANSİYELİ VE İHRACAT İMKÂNI OLAN ET, TÜY VE YAĞLI KARACİĞER GİBİ ÜRÜNLERİN SATIŞ VE PAZARLAMASI ORDU’DAN YAPILACAK

Ordu Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Mehmet Hilmi Güler’in tarım ve hayvancılığa verdiği destekler sonucunda kaz yetiştiriciliğinin her geçen gün artması üzerine kaz kesimhanesi kurulması kararlaştırıldı.

Göreve geldiği günden bu yana kırsal kesimde hayvancılığa ve et-süt üretimine destek olmak, tarım alanında üretim ve verimliliği arttırmak amacıyla nitelikli tarım projeleriyle dikkat çeken Başkan Güler’in teşvikleriyle Ordu’da kaz yetiştiriciliği yapanların sayısı arttı.

2019 yılında çiftçilere dağıtımı yapılan 4 bin kaz sayısının bugün yumurtalarıyla birlikte üretiminin 80 binlere ulaşması üzerine Fatsa ilçesinde mezbaha ve hayvan pazarının bulunduğu alanda kaz kesimhanesi faaliyete geçirilmesi için düğmeye basıldı. Kesimhanenin faaliyete geçirilmesiyle birlikte önemli düzeyde bir pazar potansiyeli ve ihracat imkânına sahip et, tüy ve yağlı karaciğer gibi ürünlerin satış ve pazarlamasının Ordu’dan yapılarak ekonomiye katkı sağlaması amaçlanıyor.

Faaliyete geçirilecek kesimhanede ıslatma, yolma, iç çıkarma, su ile soğutma, parçalama sınıflandırma, paketleme, soğuk hava deposu ve idari birimler yer alacak.

Hakkında: semanur

Kontrol Ediliyor

16 İLDE EŞ ZAMANLI OPERASYON

16 İLDE EŞ ZAMANLI OPERASYON

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.