https://www.unyegundemhaber.com/

BÜYÜKŞEHİR, KENDİ YAZILIMINI GELİŞTİRDİ

BÜYÜKŞEHİR, KENDİ YAZILIMINI GELİŞTİRDİ

Ordu Büyükşehir Belediyesi, belediye hizmetlerinin daha hızlı ve daha etkin yürütülmesi için yeni bir yazılım geliştirdi. Kullanımına başlanan ve Altyapı Ruhsat Denetim Bilgi Sistemi (ARDBİS) olarak adlandırılan sistem kendi alanında en gelişmiş yazılım olma özelliğini taşıyor.

Ordu Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Mehmet Hilmi Güler’in gençlerin bilim ve teknolojiye olan ilgisini artırmak ve Ordu’yu bir yazılım üssü haline getirmek amacıyla temellerini attığı Büyükşehir Belediyesi iştiraki Ordu Yazılım A.Ş. (ORYAZ), belediye çalışmalarını kolaylaştıracak yeni bir yazılım geliştirdi. Bu kapsamda ORYAZ A.Ş. mühendislerince üretilen ve kısa adı ARDBİS olan Altyapı Ruhsat Denetim Bilgi Sistemi büyükşehir belediyeleri, il ve ilçe belediyeleri, su, elektrik, doğal gaz, internet, kablo TV gibi kazı yapan tüm altyapı kuruluşlarının gerçekleştirdiği çalışmaların tek merkezden koordinasyonunu sağlıyor.

Ordu Büyükşehir Belediyesi

ŞEHİRLERİN SAYISAL ALTYAPI HARİTASININ OLUŞTURULMASINI KATKI VERECEK

Kendi alanında en gelişmiş yazılım olan ARDBİS, öte yandan belediyelerin altyapı çalışmalarını, ruhsat işlem ve süreçlerini online olarak yönetebilmesine katkı sunuyor. Yazılım ayrıca şehirlerin altyapı sayısal haritalarının oluşturulmasına da imkân sağlıyor.

İLK UZAKTAN DOLUM YAPAN SU SAYICININ YAZILIMINIDA ORYAZ ÜRETMİŞTİ 

ORYAZ A.Ş. daha önce de Türkiye’de ilk olan ve GSM ile uzaktan dolum yapılabilen SUVER 2020 isimli su sayacını yazılımını gerçekleştirmiş, Ordu Büyükşehir Belediyesi de bu kapsamda seri üretime geçmişti.

ORYAZ A.Ş. diğer projelerinde olduğu gibi ARDBİS yazılımıyla da üretmeyi, istihdam sağlamayı, katma değer oluşturmayı, başka şehirlere ve ülkelere de yazılım satarak Türkiye’ye ve özellikle Ordu’ya kaynak ve döviz girdisi sağlamayı amaçlıyor.

Hakkında: GÖKHAN BEŞİKCİOĞLU

SİTE SAHİBİ

Kontrol Ediliyor

TÜRKİYE-GÜRCİSTAN DOSTLUĞU ÜNYE’DE TAÇLANDI

Ünye Belediye Başkanı Hüseyin Tavlı Gürcistan Parlamentosu üyeleriyle Ünye’de buluştu. Gürcistan Trabzon Başkonsolosu Nikoloz Iashvili’nin …

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir