BÜYÜKŞEHİR ÜRETENİN YANINDA

BÜYÜKŞEHİR ÜRETENİN YANINDA

Ordu Büyükşehir Belediyesi tarım iştiraki ORTAR A.Ş. pandemi sürecinde kapalı olan lokanta ve restoranlara et satışı yapamayan üreticilerin elinde kalan karayaka kuzuları için harekete geçti.

Geçtiğimiz yıl tüm dünyada etkisini gösteren koronavirüs nedeniyle tüketim sektöründe oluşan yavaşlama ile birlikte zor günler geçiren Ordu Damızlık Koyun ve Keçi Yetiştiricileri Birliğinin imdadına Büyükşehir Belediyesi tarım iştiraki ORTAR A.Ş. yetişti. Yapılan protokol ile il genelinde üreticilerin elinde kalan karayaka kuzularının ülke çapında zincir mağazaları olan bir firmaya satılması için anlaşma sağlandı. 2 ay önce yapılan anlaşma kapsamında şu ana kadar 5 tona yakın karkas karayaka kuzusu eti satışı gerçekleştirildi. Yapılan bu satıştan ise 350 bin TL gelir elde edildi.

HER ZAMAN ÜRETİCİLERİMİZİN YANINDAYIZ

Büyükşehir Belediyesi olarak üreticilerin her zaman yanında olduklarını belirten ORTAR A.Ş. Genel Müdürü Sancar Eser, “Büyükşehir Belediye Başkanımız Dr. Mehmet Hilmi Güler’in talimatları ile pandemi sürecinde sıkıntılı süreç geçiren üreticilerimizin bu sorunlarını yaptıkları anlaşma ile çözüme kavuşturduk” dedi.

Genel Müdür Sancar Eser açıklamalarında şu ifadelere yer verdi:

“Tüm dünyada etkili olan koronavirüs salgını nedeni ile zor günler geçiren çiftçilerimize her alanda destek vermeye devam ediyoruz. Bu kapsamda bölgemizde koyun üreticiliği yapan üreticilerimizin ellerinde kalan karakaya kuzularının özel sektöre satışı konusunda yaptığımız girişimler sonuçlandı.  2 ay önce başladığımız çalışma ile birlikte Türkiye genelinde zincir mağazaları bulunan bir marketin Ordu genelinde bulunan bütün şubelerine karakaya kuzusu satışı gerçekleşti. Şu ana kadar yapılan çalışma ile toplamda 5 ton karakaya kuzusunun satışından 350 bin TL’ye yakın gelir elde eden üreticilerimiz bu zor günlerde bir nebze de olsun nefes aldı. ORTAR A.Ş. olarak Başkanımız Dr. Mehmet Hilmi Güler’in talimatları ile üreticilerimize her alanda destek vermeye devam edeceğiz” diye konuştu.

ÜRETİCİLERİMİZ NEFES ALDI

Zor günlerde imdatlarına yetişen Ordu Büyükşehir Belediyesine teşekkür eden Ordu Damızlık Koyun ve Keçi Yetiştiricileri Birliği Başkanı Mustafa Koçkaya, “Büyükşehir Belediye Başkanımızın girişimleri ile zor günler geçiren üreticilerimiz adeta nefes aldılar. Birçok üreticimiz bu zor günlerde ellerinde kalan kuzuları nasıl satacağını düşünürken devreye giren Büyükşehir Belediyemiz ve iştiraki ORTAR A.Ş. yaptığı görüşmeler neticesinde Türkiye genelinde zincir mağazaları olan bir market ile anlaşarak üreticilerimiz rahatlattı. Şu ana kadar 5 tona yakın kuzu eti satışı yaptık. Yaptığımız bu satıştan elde edilen gelirler ise üreticilerimizin hesaplarına yatırıldı. Bu girişimleri nedeniyle başta Ordu Büyükşehir Belediye Başkanımız Dr. Mehmet Hilmi Güler ve ORTAR A.Ş. Genel Müdürü Sancar Eser’e çok teşekkür ediyorum” şeklinde konuştu.

Hakkında: semanur

admin

Kontrol Ediliyor

8 kişi tutuklanarak cezaevine gönderildi

8 kişi tutuklanarak cezaevine gönderildi 27.05.2024 ile 02.06.2024 tarihleri arası İl Emniyet Müdürlüğü Asayiş Şube …

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir