BÜYÜKŞEHİR ‘ÜRETİCİ İLE EL ELE’

BÜYÜKŞEHİR ‘ÜRETİCİ İLE EL ELE’

Ordu Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Mehmet Hilmi Güler’in tarım ve hayvancılığa verdiği destekler büyüyor. Bugüne kadar 40 adet sera kurup, üreticilere 1 milyon 300 bin yazlık ve kışlık sebze fidesi dağıtan Büyükşehir Belediyesi, il ekonomisine 5 milyon lira katkı sağladı. Büyükşehir Belediyesi son olarak Çaybaşı ilçesindeki 30 üreticiye sera naylonu desteği verdi.

Ordu Büyükşehir Belediyesi

Tarım ürünlerini çeşitlendirmek, tarımsal üretim ile ilgili olarak kullanılmayan potansiyeli aktif hale getirerek ekonomiye kazandırmak ve yeni üretim modelleri oluşturarak yerelde yeni sektörlerin gelişmesini teşvik etmek amacıyla Ordu Büyükşehir Belediyesi öncülüğünde başlatılan projeler her geçen gün büyüyor.

ÜRETİCİLERE EK GELİR İMKANI

Büyükşehir Belediyesi, İl Tarım ve Orman Müdürlüğü iş birliğinde yürütülen “Üretici ile El Ele” projesi kapsamında kendi imkanlarıyla sera kuran Çaybaşı ilçesindeki 30 üreticiye sera naylonu desteği verdi. Büyükşehir Belediyesinden sera naylonu desteği alan üreticiler, yetiştirdiği ürünlerle hem kendi sebze ihtiyacını karşılayacak hem de gelir elde edecek.

Ordu Büyükşehir Belediyesi

40 SERA KURULDU, 1 MİLYON 300 BİN SEBZE FİDESİ DAĞITILDI

Ordu Büyükşehir Belediyesi, 2019 yılından bu yana örtü altı sebze yetiştiriciliği yapan üreticilere önemli desteklerde bulundu. Başkan Dr. Mehmet Hilmi Güler’in talimatlarıyla, il genelinde 40 adet sera kurulumu gerçekleştiren Tarım ve Hayvancılık Hizmetleri Dairesi Başkanlığı, üreticilere 1 milyon 300 bin yazlık ve kışlık sebze fidesi dağıttı. Bu desteklerle birlikte kent ekonomisine yaklaşık 5 milyon lira katkı sağlandı.

Ordu Büyükşehir Belediyesi

SÜS BİTKİLERİ YETİŞTİRİCİLİĞİNE DE DESTEK VERİLDİ

Büyükşehir Belediyesi, örtü altı sebze yetiştiriciliğinin yanı sıra örtü altında süs bitkileri yetiştiriciliğine de önemli destekler sağladı. Serada süs bitkileri yetiştiren üreticilerle sürekli iletişim halinde çalışmalar yapılarak sözleşmeli tarım modeliyle üretilen süs bitkileri Büyükşehir Belediyesi Parklar ve Yeşil Alanlar Dairesi Başkanlığınca satın alınarak il genelindeki açık alan düzenlemelerinde kullanıldı.

Hakkında: semanur

admin

Kontrol Ediliyor

8 kişi tutuklanarak cezaevine gönderildi

8 kişi tutuklanarak cezaevine gönderildi 27.05.2024 ile 02.06.2024 tarihleri arası İl Emniyet Müdürlüğü Asayiş Şube …

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir