https://www.unyegundemhaber.com/

BÜYÜKŞEHİR ZABITASI 2020 İSTATİSLİKLERİNİ ÇIKARDI

5 BİN 429 OLAYA MÜDAHALE EDİLDİ, 260 BİN’E YAKIN MASKE DAĞITTI, 760 DİLENCİYİ TOPLADI

Ordu Büyükşehir Belediyesi Zabıtası, 2020 yılında şikayetler başta olmak üzere Cumhurbaşkanlığı İletişim Merkezi (CİMER), Başbakanlık İletişim Merkezi (BİMER) ve diğer denetimlerle toplamda 5 bin 429 olaya müdahale etti.

2020 yılı faaliyet raporuna göre Ordu Büyükşehir Belediyesi Zabıta Daire Başkanlığı, il genelinde 259 bin 604 korona virüs denetimi olmak üzere 1.517 adet dış birimler, 698 adet Encümen’e havale edilen cezalar, 112 adet kurum ve kuruluşlardan gelen talepler ve 104 adet CİMER şikâyetlerini sonuçlandırıldı.

PANDEMİ DENETİMLERİNDE REKOR KIRILDI

Tüm dünyayı etkileyen Covid-19 denetimlerine de ara vermeden yıl boyunca devam eden Ordu Büyükşehir Belediyesi Zabıta Dairesi ekipleri yıl içerisinde, 259 bin 604 korona virüs denetimi gerçekleştirerek vatandaşların salgından en az etkilenmeleri için yoğun mesai harcadı.

DİLENCİLERE GÖZ AÇTIRILMADI

2020 yılında birçok başarılı çalışmalara imza atan Ordu Büyükşehir Belediyesi Zabıta Daire Başkanlığı, duygu sömürüsü yaparak vatandaşlardan para dilenen 760 kişiye 5326 sayılı Kabahatler Kanunu çerçevesinde işlem yaptı. 

CİMER ŞİKAYETLERİ ANINDA ÇÖZÜM BULDU

Ordu Büyükşehir Belediyesi Zabıta Daire Başkanlığı, CİMER aracılığı ile gelen şikayetleri de anında değerlendirerek sonuçlandırdı. CİMER aracılığı ile gelen 104 adet şikâyet ilgili birimlere iletilerek vatandaşların sorunları çözüme kavuşturuldu.

153 ALO ZABITA HATTINA GELEN ŞİKAYETLER ÇÖZÜM BULDU

7/24 saat görev başında olan Ordu Büyükşehir Belediyesi Zabıta Dairesi Başkanlığı 153 Alo Zabıta Hattı’na yıl içerisinde gelen 1.629 adet şikâyeti ilgili birimlerin müdahalesi ile sonuçlandırılarak çözüme kavuşturdu. İl Emniyet Müdürlüğü ve ilçe belediyeleri ile koordineli yapılan çalışmalarda öncelik vatandaşların huzuru ve güvenliği oldu

Hakkında: GÖKHAN BEŞİKCİOĞLU

SİTE SAHİBİ

Kontrol Ediliyor

Kumru Belediye Başkanı Yusuf Yalçuva Muhtarlarla biraraya geldi.

Kumru Belediye Başkanı Yusuf Yalçuva Muhtarlarla biraraya geldi. 31 Mart yerel seçimlerinden sonra Muhtarları Belediyede …

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir