https://www.unyegundemhaber.com/

BÜYÜKŞEHİR ZABITASINDAN RAMAZAN DENETİMİ

BÜYÜKŞEHİR ZABITASINDAN RAMAZAN DENETİMİ

Ordu Büyükşehir Belediyesi Zabıta Daire Başkanlığına bağlı ekipler, Ramazan ayı dolayısıyla kent genelindeki denetimlere ağırlık veriyor.

Dünyada ve ülkemizde yaşanan salgın nedeniyle denetimlerini düzenli olarak sürdüren Ordu Büyükşehir Belediyesi zabıta ekipleri, Ramazan ayı dolayısıyla halk sağlığı için 19 ilçede denetimlerini yoğunlaştırdı.

Ordu Büyükşehir Belediyesi

Bu kapsamda şehir içi ve şehirlerarası toplu taşıma araçları ile birlikte semt pazarlarında ve halkın yoğun olarak bulunduğu alanlar, otogar, park ile tüm yaşam alanlarında denetimlerini yapan zabıta ekipleri vatandaş ve esnafı maske, mesafe ve hijyen kurallarına uyulması konusunda uyararak olası risk unsurlarını ortadan kaldırıyor.

DENETİMLER HER ALANDA DEVAM EDİYOR

Salgının ilk başladığı günden itibaren kent genelinde sıkı tedbirler uygulayan Ordu Büyükşehir Zabıta Dairesi Başkanlığı ekipleri ayrıca Ramazan ayı dolayısıyla market, fırın ve benzeri iş yerlerinde denetimlerde bulunarak belirlenen gramaj ve fiyatları kontrol etti. Üretim alanlarını kontrol ederek sağlık kurallarına uyulması konusunda uyarılarda bulundu. Satış sırasında maske, mesafe ve hijyen tedbirlerine uyulması gerektiği vurgulandı.

Ordu Büyükşehir Belediyesi

DENETİMLER DEVAM EDECEK

Denetimlerin her alanda sıkı bir şekilde devam edeceğini belirten Zabıta Daire Başkanı Cevdet Çağlar, halk sağlığının her şeyden önce geldiğini söyledi.

Zabıta Dairesi Başkanı Cevdet Çağlar açıklamasına şöyle devam etti:

“Ordu Büyükşehir Belediyesi Zabıta Dairesi Başkanlığı olarak salgının ilk gününden bu zamana kadar denetimlerimizi artırarak devam ettirdik. Ramazan ayı dolayısıyla ekiplerimiz vatandaşlarımızın yoğun olarak bulunacakları alanlarda da sıkı denetimlere devam ediyor. Bunların haricinde yine ekiplerimiz iş yerlerini ziyaret ederek belirlenen kurallara uyulup uyulmadığı konusunda denetimler gerçekleştiriyor. Ayrıca ekiplerimiz 19 ilçemizde yaptığı denetimlerle bu süreçte üzerine düşen görevi yerine getiriyor. Vatandaşlarımızdan tek isteğimiz açıklanan kurallara uymaları ve kendilerini izole etmeleridir.”

Ordu Büyükşehir Belediyesi

Hakkında: GÖKHAN BEŞİKCİOĞLU

SİTE SAHİBİ

Kontrol Ediliyor

TÜRKİYE-GÜRCİSTAN DOSTLUĞU ÜNYE’DE TAÇLANDI

Ünye Belediye Başkanı Hüseyin Tavlı Gürcistan Parlamentosu üyeleriyle Ünye’de buluştu. Gürcistan Trabzon Başkonsolosu Nikoloz Iashvili’nin …

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir