https://www.unyegundemhaber.com/

BÜYÜKŞEHİRDE 18 GÜNDEM MADDESİ GÖRÜŞÜLDÜ

Ordu Büyükşehir Belediye Meclisi, Aralık Ayı Olağan Toplantısının 2. Oturumunu gerçekleştirdi. Düzenlenen meclis toplantısında özel halk otobüsü esnafına müjde çıktı.

Büyükşehir Belediyesi Meclis Salonu’nda gerçekleştirilen toplantı Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Mehmet Hilmi Güler’in başkanlığında yapıldı.

18 GÜNDEM MADDESİ GÖRÜŞÜLDÜ

İhtisas komisyonundan gelen raporlar ve dairelerden gelen tekliflerle toplam 18 gündem maddesinin görüşüldüğü meclis toplantısında 17 gündem maddesi meclis tarafından kabul edilirken 1 gündem maddesi ise komisyona havale edildi.

Ordu Büyükşehir Belediyesi

ÖZEL HALK OTÜBÜSLERİNE ÜCRETSİZ BİNİŞ DESTEĞİ

Toplantının gündem maddelerinden bir olan “Özel Halk Otobüsleri sahiplerine  ‘Elektronik Ücret Toplama Sistemi’ (EÜTS)  kapsamında ücretsiz binişler için Belediyemiz bütçesinden gelir desteği verilmesi” maddesi meclis tarafından kabul edildi.

Yapılan çalışma ile birlikte şehit yakını, gazi, 65 yaş üstü, polis, jandarma gibi günlük ücretsiz biniş gerçekleştiren 6 bin 228, aylık ise 186 bin 840 kişinin kullandığı 218 Özel Halk Otobüsüne 6 ay süreyle biniş başına 70 kuruş destek verilecek. Verilen bu destek ile her bir dolmuş başına aylık biniş oranına bağlı olarak 600 TL’ye kadar destek verilmiş olunacak.

Ordu Büyükşehir Belediyesi

BAŞKAN GÜLER: “ESNAFIMIZA DESTEĞİMİZ SÜRÜYOR”

Uygulamaya girecek çalışma ile ilgili açıklamalarda bulunan Ordu Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Mehmet Hilmi Güler, esnaflara yönelik pandemi döneminde başladıkları desteklemelere devam ettiklerini söyledi. Bu kapsamda çalışma yaptıklarını belirten Başkan Güler, “Ücretsiz binişlerde dolmuş esnafına destek yapmak istedik. Bu çalışma ile esnaflarımızın mağduriyetini gidererek onlara destek vermiş olacağız” dedi.

2022 YILININ İLK TOPLANTISI 11 OCAK’TA

Meclis toplantısı, gündem maddelerinin görüşülmesi ve meclis üyelerinin yapılan çalışmalarla ilgili teşekkürlerini iletmesi ile sona erdi.

Ordu Büyükşehir Belediye Meclisi 2022 yılının ilk meclis toplantısını 11 Ocak Salı günü saat 14.00’te Ordu Büyükşehir Belediyesi Meclis Toplantı Salonu’nda gerçekleştirilecek.

Ordu Büyükşehir Belediyesi
Ordu Büyükşehir Belediyesi

Hakkında: semanur

admin

Kontrol Ediliyor

ORDU İTFAİYESİ, HALKA AÇIK İLK YARDIM EĞİTİMLERİ DÜZENLİYOR

ORDU İTFAİYESİ, HALKA AÇIK İLK YARDIM EĞİTİMLERİ DÜZENLİYOR Ordu Büyükşehir Belediyesi İtfaiyesi, vatandaşların günlük hayatta …

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir