https://www.unyegundemhaber.com/

BÜYÜKŞEHİR’DEN İLÇELERE SICAK DOKUNUŞ

BÜYÜKŞEHİR’DEN İLÇELERE SICAK DOKUNUŞ

19 İLÇEDE ASFALT SEFERBERLİĞİ DEVAM EDİYOR

Türkiye’nin en zor coğrafyalarından ve kırsal yol ağı en uzun il olan Ordu’da, asfalt seferberliği sürüyor.

Yılların sorunlarını bir bir çözüme kavuşturan Ordu Büyükşehir Belediyesi, 19 ilçede kurduğu şantiyelerle şehrin çehresi ve kaderini değiştirmeye devam ediyor.

Türkiye’nin en uzun yol ağı İl genelindeki toplam yol ağının Türkiye ortalamasının 4 katından fazla olduğunu belirten Ordu Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri Coşkun Alp, 19 ilçemizde şu ana kadar toplamda 840 km yolu sıcak asfalt ile buluşturduk. 2021 yılında hedefimiz bu rakamı 1000 km’ye çıkarmak olduğunu söyledi.

İkizce ilçesinde 8 mahalleyi ilgilendiren grup yolunun da incelemelerde bulunan Genel Sekreter Coşkun Alp, Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Mehmet Hilmi Güler’in talimatları doğrultusunda 19 ilçede asfalt seferberliği ilan ettiklerini belirtt

Ordu Büyükşehir Belediyesi

i.

TÜM İMKÂNLARIMIZI SEFERBER EDİYORUZ

Ordu’da asfalt çalışmalarını aralıksız devam ettiğini, özellikle kırsal kesimdeki grup yollarının sıcak asfalt yapılması için sıkı bir çalışma içerisinde olduklarını belirten Genel Sekreter Coşkun Alp, Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Mehmet Hilmi Güler’in talimatları doğrultusunda 19 ilçede sıcak asfalt çalışmalarının devam ettiğini vurguladı.

Genel Sekreter Coşkun Alp, yaptığı açıklamada şu ifadelere yer verdi:

“Ordu Büyükşehir Belediyesi olarak 19 ilçede yatırım çalışmalarına devam ediyoruz. Özellikle yol konusunda büyük işlere imza attık. Bu çalışmalarımızdan biri de İkizce ilçemizde. İkizce İlçemizde 8 mahalleyi birbirine bağlayan bağlantı yolun ekiplerimiz tarafından tamamlandı. Kısa sürede gerçekleştirilen alt yapı ve üst yapı çalışmaları sayesinde yoğun nüfusa sahip olan Merkez mahalle başta olmak üzere, Kurtköy, Kutluca, Başönü, Keransaray, Kaynartaş, Bolluk ve Şen mahallelerine ulaşım artık daha konforlu hale geldi. İkizce ilçemize yatırımlarımız bunlarla kalmayacak. Yapacağımız diğer sıcak asfalt ve beton yol çalışmalarımız ile ilçemizi tarihinde görmediği yatırımları yapacağız. Ordu Büyükşehir Belediyesi olarak sadece İkizce ilçemize değil, diğer 19 ilçemize de aynı yatırımları yapıyoruz. Ordu Büyükşehir Belediyesi olarak geçtiğimiz yıl 860 km’lik bir sıcak asfalt çalışmasını ilimize kazandırdık. Bu yıl yapacağımız sıcak asfalt çalışmaları ile bu rakamı 1000 km’ye çıkarmak olacak. Büyükşehir Belediyesi olarak yol konusunda dokunmadığımız ilçe kalmayacak. Büyükşehir Belediye Başkanımızın bu konuda tutumu nettir. Yol konusunda tüm imkanlarımızı ilçelerimize seferber etmiş durumdayız” dedi.

Ordu Büyükşehir Belediyesi

İKİZCE TARİHİNDE GÖRMEDİĞİ YATIRIMLARI ALIYOR

İkizce ilçesinin tarihinde görmediği yatırımları aldığını söyleyen İkizce Belediye Başkanı Osman Kaygı, “Ordu Büyükşehir Belediyesi tarafından ilçemizde hayata geçirilen yatırımlarla ilçemiz adeta kabuk değiştirdi. Alt yapıdan üst yapıya birçok noktaya dokunan Ordu Büyükşehir Belediyesi son olarak 8 mahallemizi yakından ilgilendiren grup yolunu sıcak asfalt yaparak büyük bir sorunu kalıcı olarak bitirdi. Bu çalışmalar haricinde ilçemizde yine Büyükşehir Belediyemiz tarafından 20 km’lik beton yol ihalesi de kısa süre içinde yapılacak. Bu çalışmada hayata geçirildiğinde ilçemizin yolları evladiyelik olacak. Emeği geçen başta Büyükşehir Belediye Başkanımız Dr. Mehmet Hilmi Güler olmak üzere tüm mesai arkadaşlarımıza teşekkür ediyoruz” diye konuştu.

Ordu Büyükşehir Belediyesi

Hakkında: semanur

admin

Kontrol Ediliyor

TÜRKİYE-GÜRCİSTAN DOSTLUĞU ÜNYE’DE TAÇLANDI

Ünye Belediye Başkanı Hüseyin Tavlı Gürcistan Parlamentosu üyeleriyle Ünye’de buluştu. Gürcistan Trabzon Başkonsolosu Nikoloz Iashvili’nin …

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir