BÜYÜKŞEHİRDEN KADIN BALIKÇILARA MÜJDE

BÜYÜKŞEHİRDEN KADIN BALIKÇILARA MÜJDE

Ordu Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Mehmet Hilmi Güler, Perşembe Kovanlı Barınağı kadın balıkçıların talebini yerine getirdi.

Büyükşehir Belediyesi il genelinde bulunan balıkçıların daha modern ve işlevsel bir yerde çalışması, barınması ve depolama yapabilmesi için çalışmalarını sürdürüyor. Bu barınaklardan biri olan Perşembe Kovanlı Barınağı’nın da Büyükşehir Belediyesi tarafından iyileştirme çalışmaları yapılacak. Bu iyileştirmelerin yanında bir süre önce Kovanlı Barınağı’nda balıkçılık yapan kadınların Başkan Güler’den soğuk ve sıcaktan korunmak, satışlarını daha kolay yapabilmek için talep ettikleri barınma ve satış alanları da kadın balıkçılara temin ediliyor.

Ordu Büyükşehir Belediyesi

“BARINMA VE SATIŞ NOKTALARI KADINLARIMIZ İLE BULUŞTURULUYOR”

Konu ile ilgili açıklamalarda bulunan Ordu Büyükşehir Belediyesi Kaynak Geliştirme ve İştirakler Dairesi Başkanı Aytekin Başköy, “Kovanlı Barınağı’ndaki kadın balıkçılarımızın bir süre önce Başkanımız Hilmi Güler’den talep ettikleri barınma ve satış noktaları da kadınlarımız ile buluşturuluyor. Tüm bu çalışmalarımız balıkçılarımıza hayırlı olsun” dedi.

Daire Başkanı Başköy şöyle konuştu:

“Büyükşehir Belediye Başkanımız Dr. Mehmet Hilmi Güler il genelinde balıkçılarımızın daha modern şartlarda mesleklerini sürdürebilmeleri için çalışıyor. Bunlardan biri olan Perşembe Kovanlı Barınağı da günümüz şartlarına uygun olarak Başkanımızın talimatlarıyla iyileştiriliyor. Kovanlı Barınağı’ndaki kadın balıkçılarımızın bir süre önce Başkanımız Hilmi Güler’den talep ettikleri barınma ve satış noktaları da kadınlarımız ile buluşturuluyor. Tüm bu çalışmalarımız balıkçılarımıza hayırlı olsun. Bundan sonra Kovanlı kadın balıkçılarımız modern bir ortamda rahatlıkla mesleklerini yapabilecekler.”

Ordu Büyükşehir Belediyesi

ETÜT ÇALIŞMALARI TAMAMLANDI

Büyükşehir Belediyesi Perşembe ilçesi Kovanlı Balıkçı Barınağı’nı sil baştan düzenleyecek altyapı etüt çalışmaları tamamlayarak üstyapı uygulama proje çalışmalarına başladı. Böylelikle yakın zamanda Kovanlı Balıkçı Barınağı modern görüntüsüne kavuşacak.

Hakkında: semanur

admin

Kontrol Ediliyor

8 kişi tutuklanarak cezaevine gönderildi

8 kişi tutuklanarak cezaevine gönderildi 27.05.2024 ile 02.06.2024 tarihleri arası İl Emniyet Müdürlüğü Asayiş Şube …

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir