BÜYÜKŞEHİR’İN ULAŞIM SEFERBERLİĞİ SÜRÜYOR

BÜYÜKŞEHİR’İN ULAŞIM SEFERBERLİĞİ SÜRÜYOR

19 İLÇEDE YAKLAŞIK 10 KM TAŞ VE PERDE DUVAR İNŞA EDİLDİ

Ordu Büyükşehir Belediyesi, il genelinde inşa ettiği taş ve perde duvarlarla yolları koruma altına aldı. Heyelan yaşanması muhtemel bölgelerde alınan tedbirlerle birlikte, vatandaşlara güvenli bir ulaşım imkânı sunuldu. Çalışmalar kapsamında, 2019 yılından bu yana, 19 ilçede 110 ayrı noktada yaklaşık 10 km uzunluğunda taş ve perde duvar inşa edildi.

Ordu’da, ulaşımla ilgili yaşanan sorunları çözüme kavuşturmak amacıyla yapılan çalışmalar yoğun bir şekilde devam ediyor.  Toplam 27 bin 318 kilometrelik yol ağıyla, Türkiye’nin en uzun kırsal yol ağına sahip olan ilde, ulaşım seferberliği yaşanıyor. Ordu Büyükşehir Belediyesi, yolların ömrünü uzatmak, halkın konforlu ve güvenli bir şekilde yolculuk etmesini sağlamak amacıyla yaptığı asfalt ve beton yolları duvar imalatları ile koruma altına alıyor.

YAKLAŞIK 10 KM DUVAR YAPILDI

Dik ve engebeli olan arazi şartlarının olduğu bölgelerde, özellikle yağışlı havalarda oluşabilecek toprak kaymalarının ulaşım hizmetlerini aksatmaması için yolların kenarlarına taş duvar ve betonarme duvarlar inşa ediliyor. 19 ilçede, 110 ayrı noktada şimdiye kadar 9 bin 660 m taş duvar çalışması yapıldı.

VATANDAŞLAR MEMNUN

Yapılan çalışmalarla ilgili memnuniyetlerini ifade eden vatandaşlar, “Bu tür yolları ve yapıları başka illerde görürdük. Şimdi bu kaliteli yollar ayağımıza geldi. Yapılan yolların konforunun yanı sıra, kale gibi duvarlar ile koruma altına alınması memnuniyetimizi artırıyor. Tüm bu çalışmalardan dolayı, başta Büyükşehir Belediye Başkanımız sayın Dr. Mehmet Hilmi Güler olmak üzere emeği geçen herkese teşekkürlerimizi sunuyoruz” dediler.

Hakkında: semanur

Kontrol Ediliyor

16 İLDE EŞ ZAMANLI OPERASYON

16 İLDE EŞ ZAMANLI OPERASYON

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.