BÜYÜKŞEHİR’LE YOLLAR GÜVENDE

BÜYÜKŞEHİR’LE YOLLAR GÜVENDE

KAR ARTIK ESARET DEĞİL

Ordu Büyükşehir Belediyesi, bazı ilçelerde etkili olan kar yağışı sonrası kapanan tüm mahalle yollarını ulaşıma açtı. 2 bin 529 kilometre yolda kar temizlik çalışması yapan Büyükşehir ekipleri, oluşabilecek buzlanmalara karşı, tuzlama ve temizlik çalışmalarını sürdürüyor.

Ordu Büyükşehir Belediyesi

Ordu’da Salı gece saatlerinde başlayan kar yağışı bazı ilçelerde etkili oldu.

Meteorolojik verilere göre tedbirlerini önceden alan Ordu Büyükşehir Belediyesi Fen İşleri Dairesi Başkanlığı ekipleri, kapanan yollara anında müdahale etti. Kapanan 339 mahalle yolu ulaşıma açıldı. Yaşanması muhtemel olası mağduriyetlerin önüne geçildi.

Ordu Büyükşehir Belediyesi

TÜM YOLLAR ULAŞIMA AÇILDI

TUZLAMA VE TEMİZLİK ÇALIŞMALARI DEVAM EDİYOR

Salı akşam saatlerinde başlayan ve etkili olan kar yağışları sonrası bazı ilçelerde kar kalınlığı 55 santime ulaştı. Ortalama kar kalınlığı ise 30 santim oldu. 479 iş makinesi, 550 personelle birlikte, 7/24 esasına göre çalışan Fen İşleri Dairesi Başkanlığı ekipleri, kapanan yollara anında ulaşıma açtı.  39 hastanın hastanelere ulaşması sağlanırken, 18 cenaze için de yollara müdahale edildi.

Ordu Büyükşehir Belediyesi

Kar yağışının yerini soğuk havaya bırakmasıyla birlikte, tuzlama ve temizlik çalışmalarına ağırlık verildi. İlçe merkezleri ile mahalle ve grup yollarında seferberlik ilan edildi. Özellikle gece saatlerinde hava sıcaklığının sıfırın altına düşmesiyle birlikte teyakkuza geçen ekipler, vatandaşların can ve mal güvenliği için yoğun bir çalışma yürütüyor.

Ordu Büyükşehir Belediyesi

Hakkında: GÖKHAN BEŞİKCİOĞLU

SİTE SAHİBİ

Kontrol Ediliyor

FATSA’DA İNTİHAR GİRİŞİMİ

Fatsa’da ‘Aşk acısı çekiyorum’ diyerek çatıya çıkan vatandaş, polis ve itfaiye ekiplerinin uzun uğraşları sonucunda …

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir