Çevre Günü Etkinliği Yapıldı

ValiTuncay Sonel’in himayelerinde, 5 Haziran Dünya Çevre Günü kapsamında farkındalık etkinliği yapıldı. 

İl Çevre ve Şehircilik Müdürlüğünce düzenlenen program kapsamında, daire müdürleri, öğrenciler, Ordu Gençlik Merkezi üyeleri ve Ordu Büyükşşehir Belediyesi temizlik görevlilerinin katılımıyla Altınordu ilçemizin Akyazı mahallesinde Civil Deresi üzerinde bulunan Mostar Köprüsü ile Durugöl Mahallesi Spor Kompleksi arasındaki sahil güzergahında çöp toplama etkinliği gerçekleştirildi. 

Bir bir veya daha fazla kişi, ayakta duran insanlar ve açık hava görseli olabilir

Düzenlenen etkinlikle ilgili bilgi veren İl Çevre ve Şehircilik Müdürü Hüseyin Öztürk, “Birleşmiş Milletlere üye ülkeler, 1972 yılında İsveç’in başkanti Stockholm’de bir araya gelerek, 5 Haziran tarihinin Dünya Çevre Günü olarak kutlanmasına karar  verildi.

Bir doğa ve okyanus görseli olabilir

Bu hafta boyunca etkinlikler devam etmektedir. Bugün de Sayın Valimizin talimatları üzerine Akyazı sahilinde çöp toplama etkinliği düzenledik. Gayemiz, ülkemizi, yaşadığımız çevremizi, şehrimizi, toprağımızı, havamızı, suyumuzu korumak, temiz tutmak ve bu bilinci toplumda yerleştirmek ve mesajı vermek amacıyla bir araya geldik. Tüm halkımızı çevre konularında duyarlı ve bilinçli olmaya davet ediyoruz.

Bir 1 kişi, ayakta ve açık hava görseli olabilir

Marmara Denizimizde önemlibir çevre sorunu yaşanmaktadır.

Karadeniz’de bu tür sorunları yaşamamak için, başka çevre sorunlarını yaşamamak için elbirliği ile ilimizi, çevremizi temiz tutmak hepimize görev düşmektedir. Birlikte çalışmak düşmektedir” dedi. Vali Tuncay Sonel’in talimatlarıyla etkinliğin düzenlendiğini ifade eden Vali Yardımcısı Zafer Karamehmetoğlu, “Çocuklarımız bizim için çok önem arz ediyor. Çünkü, biz ülkemizi çocuklarımıza devredeceğiz.

Onlara hizmet ediyoruz. Farkındalık meydana getirmek adına bir araya gelen bütün kardeşlerimizi, gençlerimizi, çocuklarımızı daire müdürlerimizi tebrik ediyoruz, teşekkür ediyoruz. Sayın Valimizin talimatlarıyla yapılan bu güzel farkındalık etkiliğinin de hem ilimize, hem insanımıza faydalı olmasını temenni ediyorum.

Bir bir veya daha fazla kişi, ayakta duran insanlar ve açık hava görseli olabilir

Suyumuz temiz olsun, havamız temiz olsun, çevremiz temiz olsun, toprağımz temiz olsun. Geleceğe ümitle bakalım. Çevremizi de kirletmeyelim” diye konuştu. Konuşmaların ardından, etkinliğe katılan Vali Yardımcısı Zafer Karamehmetoğlu, Altınordu Kaymakamı Erkan Karahan, İl Çevre ve Şehircilik Müdürü Hüseyin Öztürk, daire müdürleri, öğrenciler ve gençler tarafından Akyazı mahallesinin sahil kesimindeki çöpler toplandı.

Hakkında: Site YÖNETİCİSİ

GENEL YAYIN YÖNETMENİ

Kontrol Ediliyor

SMA TEST ÜCRETLERİNİ BÜYÜKŞEHİR KARŞILAYACAK

SMA TEST ÜCRETLERİNİ BÜYÜKŞEHİR KARŞILAYACAK BAŞKAN GÜLER: “ÇOK HAYIRLI BİR İŞİ ÜSTÜMÜZE ALIYORUZ” Ordu Büyükşehir …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir