DENİZDE YELKEN VE KANO ŞÖLENİ

DENİZDE YELKEN VE KANO ŞÖLENİ

Ordu Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Mehmet Hilmi Güler, şehrin denizini renklendiren yelken ve kano antrenmanlarını izledi. Kano ve yelken sporlarıyla Ordu’nun Barbaroslarını geleceğe hazırlandıklarını söyleyen Başkan Güler, “İnşallah şehrimiz sporlarıyla, sporcularıyla kendinden söz ettirecek. Buradaki çalışmaları bugün zevk ve gururla izliyorum” dedi.

Görenleri kendine hayran bırakan Ordu sahilleri son zamanlarda kano ve yelkenlerle süsleniyor. Ordu Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Mehmet Hilmi Güler’in başlattığı çalışmalarla her geçen gün ilgi odağı olan yelken ve kano sporu Ordu’yu su sporları merkezi konumuna getiriyor.

Ordu Büyükşehir Belediyesi

Daha öncesinde kano ve yelken sporunu tanımayan çocuklar şimdi ise yelken ve kanolarla denize açılıyorlar. Bu kapsamda eğitim gören sporcular kano ve yelkenleri ile Altınordu sahilinde izleyenlere görsel şölen yaşattı. Eğitim alanına gelerek destek veren Başkan Güler ve veliler ise çocuklarının heyecanlarına ortak oldular.

“ÇALIŞMALARI BUGÜN ZEVK VE GURURLA İZLİYORUM”

Yapılan çalışmalar ile Ordu’nun denizini renklendirdikleri için mutlu olduğunu ifade eden Ordu Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Mehmet Hilmi Güler, “Ordu’nun denizle ilgili tüm imkanlarını sporcularımıza ayırmıştık. Bugün ise kanolarımız, yelkenlerimiz Ordu’muzun denizinde bulunuyorlar. Ordu’nun denizini, Karadeniz’i renklendirdiğimiz için çok mutluyuz. Ordu’da sporun bu kısmı eksikti. Kanolarla, yelkenlerle Ordu’nun Barbaroslarını geleceğe hazırlıyoruz. İnşallah şehrimiz sporlarıyla, sporcularıyla kendinden söz ettirecek. Buradaki çalışmaları bugün zevk ve gururla izliyorum. Emeği geçen bütün arkadaşlarımı tebrik ediyorum. Aynı zamanda bu teknelerin yapımını da gerçekleştiriyoruz. Bu da aynı zamanda yeni bir istihdam sahası oluşturdu. Denizlerimiz bu çalışmalarla renklendiriyoruz. Karadeniz bundan sonra daha renkli bir deniz olacak” şeklinde konuştu.

Ordu Büyükşehir Belediyesi

“DAHA ÖNCESİNDE KANO NEDİR BİLMİYORLARDI”

Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Mehmet Hilmi Güler’in Ordu’ya böyle bir imkân tanımasından memnun olduklarını dile getiren kano sporcusu velisi Birol İyigün, “Büyükşehir Belediye Başkanımız Hilmi Güler’in Ordu’ya böyle bir imkân tanıması çok güzel oldu. 3 tarafı denizlerle çevrili memleketimizde güzel bir uygulama oldu. Çocuklarımız denizi tanıdılar, kanoyu bildiler. Daha öncesinde kano nedir bilmiyorlardı. Bizim çocuğumuzda bunu severek yapıyor ve geliyor. Allah razı olsun”

Ordu Büyükşehir Belediyesi

Hakkında: semanur

Kontrol Ediliyor

DAVET MERKEZİ GİRİŞİMCİLERE EV SAHİPLİĞİ YAPIYOR

DAVET MERKEZİ GİRİŞİMCİLERE EV SAHİPLİĞİ YAPIYOR

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.