Engelleri birlikte kaldıralım çağrısı

Engelleri birlikte kaldıralım çağrısı

Ordu İl Başkanı Cihan Çakır, Kampanyanın Yeterli İlgiyi Görmediğini Belirtti

Türkiye Beyazay Engelliler Derneği’nin Ordu İl Başkanı Cihan Çakır, engelli bireylerin ulaşım ve erişim sorunlarına dikkat çekerek, bu sorunları gidermek için başlatılan engelli araç kampanyasına destek çağrısı yaptı. Çakır, kampanyanın öncülüğünü Ordu Valiliği ve sivil toplum kuruluşlarının (STK) ve Odaların çektiğini belirtti.

Çakır’ın yaptığı açıklamalarda, engelli bireylerin yaşamlarındaki en büyük engelin ulaşım ve erişim sorunu olduğunu vurgulayarak, bu sorunu ortadan kaldırmak adına bireysel desteklerin yanı sıra valilik ve STK’ların desteğiyle bir kampanya başlatıldığını ifade etti. Ancak, Çakır, kampanyanın şu ana kadar gereken ilgiyi görmediğini ve desteklerin beklenen düzeyde olmadığını belirtti.

Ünye Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı İrfan Akar’ın da benzer endişeleri dile getirdiği belirtilirken, kampanyanın geniş kitlelere duyurulması ve destekçilerin katılımının artırılması gerektiği vurgulandı.

Çakır, kampanya kapsamında akülü araçların yanı sıra diğer engelli yardımcı cihazların da erişilebilir hale getirilmesi için çalışmalar yapıldığını belirtti. Kampanyanın süresinin uzatıldığı ve hayırseverlerden destek bekledikleri ifade edilirken, her bireyin bir engelli adayı olduğu ve desteklerin önemli olduğu vurgulandı.

Son olarak, kampanyaya destek vermek isteyenlerin Türkiye Beyazay Engelliler Derneği Ordu İl Başkanlığı ile iletişime geçebilecekleri ve yardımlarının doğru noktalara ulaştırılacağı belirtildi.

Kampanyaya destek vermek isteyenler için iletişim bilgileri:

Hakkında: semanur

admin

Kontrol Ediliyor

FATSA’DA İNTİHAR GİRİŞİMİ

Fatsa’da ‘Aşk acısı çekiyorum’ diyerek çatıya çıkan vatandaş, polis ve itfaiye ekiplerinin uzun uğraşları sonucunda …

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir