https://www.unyegundemhaber.com/

ENGELLİ VATANDAŞIN YOL SEVİNCİ

ENGELLİ VATANDAŞIN YOL SEVİNCİ

Ordu Büyükşehir Belediyesi tarafından Kovancı Mahallesinde gerçekleştirilen asfalt çalışması yıllardır yol hasreti çeken engelli vatandaşın yüzünü güldürdü.

Ordu Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Mehmet Hilmi Güler’in ilçe merkezlerinden kırsala kadar kentin dört bir yanında başlattığı asfalt hamlesi sürüyor. Mahalle ve grup yollarının yanı sıra ilçelerde nüfus yoğunluğunun fazla olduğu caddeleri de sil baştan yenileyen Büyükşehir Belediyesi, sorunlara kalıcı çözümler üretiyor.

Ordu Büyükşehir Belediyesi, vatandaşların yaşam standardını yükseltecek yatırımları hizmete sunmaya devam ediyor. Kırsal kesimlerdeki ulaşım standardını yükseltmek amacıyla mahalle ve grup yollarında seferberlik ilan eden Fen İşleri Dairesi Başkanlığı ekiplerince, Altınordu ilçesine bağlı Kovancı Mahallesi’nde yapımı tamamlanan sıcak asfalt çalışması vatandaşlardan tam not aldı.

“ENGELLERİ BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ İLE AŞTIK”

Yıllardır özlemle bekledikleri yol hasretinin büyükşehir Belediyesi sayesinde çözüme kavuştuğunu belirten bedensel engelli Hasan Çalışkan, “Ordu Büyükşehir Belediyesine bu yolu yaptığı için çok teşekkür ediyorum. Yıllardır bu yolun ne zaman asfalt olacağını düşünüp dururdum. Bedensel engelli olduğum için tekerlekli sandalye ile dışarıya çıkmakta zorlanıyordum. Çıktığım zamanda aracımla istediğim yere gidemiyordum. Şuan yolumuz kaymak gibi oldu. Aracımla istediğim zaman çıkıp, istediğim yere gidebiliyorum. Hayalimiz gerçeğe dönüştü. Bu hizmeti için Ordu Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Mehmet Hilmi Güler’e çok teşekkür ediyorum” dedi.

“BÜYÜKŞEHİR’İN BİR MAHALLESİ OLDUĞUMUZU ANLADIK”

Yapılan hizmetlerin kendileri için çok önemli olduğunu ifade eden Mahalle sakinleri ise, “Ordu’da yapılan çalışmalar bizleri çok mutlu ediyor. Bizler her geçen gün yapılanların bu şehre değer kattığının farkındayız. Ancak ne zaman bizim mahallemize gelir diye düşünüp duruyorduk. Çok geçmeden hizmet geldi. Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Mehmet Hilmi Güler bizim yüzümüzü güldürdü. Büyükşehir’in bir mahallesi olduğumuzu anladık” diye konuştular.

MUHTAR TAHSİN ERBAŞ: HAYALİMİZ GERÇEK OLDU

Kovancı Mahalle muhtarı Tahsin Erbaş, “Öncelikle Ordu Büyükşehir Belediye Başkanımız Sayın Dr. Mehmet Hilmi Güler’e mahallemize yaptığı yatırımlar için çok teşekkür ediyoruz. Mahallemizin özlemle beklediği sıcak asfalt çalışması tamamlandı. Eksik kalan bölümlerde yine belli program dahilinde yapılacak. Yıllardır bekliyorduk. Çok şükür beklememize değdi. Emeği geçen herkese çok teşekkür ediyorum” şeklinde konuştu.

Öte yandan sıcak asfalt çalışması tamamlanan mahalle yollarında önümüzdeki günlerde çizgi ve yön levhaları yerleştirme çalışmaları başlayacak.

Hakkında: semanur

admin

Kontrol Ediliyor

TÜRKİYE-GÜRCİSTAN DOSTLUĞU ÜNYE’DE TAÇLANDI

Ünye Belediye Başkanı Hüseyin Tavlı Gürcistan Parlamentosu üyeleriyle Ünye’de buluştu. Gürcistan Trabzon Başkonsolosu Nikoloz Iashvili’nin …

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir