ENGELSİZLER ORDUSU SAHADAN GALİBİYETLE AYRILDI

ENGELSİZLER ORDUSU SAHADAN GALİBİYETLE AYRILDI

ORDU BÜYÜKŞEHİR BELEDİYE SPOR KULÜBÜ TEKERLEKLİ SANDALYE BASKETBOL TAKIMI, ENGELSİZ GAZİANTEP SPOR KULÜBÜ’NÜ 88-67 MAĞLUP ETTİ

Türkiye Bedensel Engelliler Spor Federasyonu Tekerlekli Sandalye Basketbol 1. Ligi’nde mücadele eden ve süper lige yükselmeyi garantileyen Ordu Büyükşehir Belediye Spor Kulübü Tekerlekli Sandalye Basketbol takımı, Atatürk Spor Salonu’nda konuk ettiği engelsiz Gaziantep Spor Kulübü’nü 88-67 mağlup etti.

Bu sezon başarılı bir grafik ortaya koyan ve geçen hafta oynadığı karşılaşma ile süper lig’e yükselmeyi garantilen Engelsizler Ordusunun son iç saha karşılaşmasında konuğu Gaziantep temsilcisi Engelsiz Gaziantep Spor Kulübü oldu.

Mücadeleye iki ekipte karşılıklı sayılarla başladı. 1. periyotun sonlarına doğru oyunun kontrolünü eline alan Ordu temsilcisi, art arda bulduğu sayılarla ilk çeyreği 20-10 önde kapattı. İkinci periyotta da etkili oyununa kaldığı yerden devam eden Engelsizler Ordusu ikinci periyot sonunda aradaki sayı farkını açarak devreye 18 sayı üstünlük ile 48-30 önde girdi.

3. periyotta bulduğu üçlükler ile aradaki farkı kapatmak isteyen Engelsiz Gaziantep Spor Kulübü’ne izin vermeyen Ordu Büyükşehir Belediye Tekerlekli Sandalye Basketbol Takımı, 3. periyotu da 71-42 ile geçti. Ordu Büyükşehir Belediye Tekerlekli Sandalye Basketbol Takımı karşılaşmadan 88-67 üstünlük ile ayrıldı. Alınan galibiyetle birlikte Engelsizler Ordusu, bu sezon son iç saha karşılaşmasından sahadan galibiyet ile ayrıldı.

Hakkında: semanur

Kontrol Ediliyor

Ünye Müftüsü Okuş kurbanını TDV’ye bağışladı

Ünye İlçe Müftüsü Hüseyin Okuş, Türkiye Diyanet Vakfına vekalet yoluyla kurban bağışında bulundu. Müftü Okuş, Türkiye Diyanet Vakfının; "Kurbanını Paylaş, Kardeşinle Yakınlaş" sloganıyla sürdürdüğü vekaletle kurban organizasyonuna destek olmak amacıyla kurban vekaletini TDV Ünye Şubesine verdi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.