FATSA’YA 9 MİLYONLUK DEV YATIRIM

FATSA’YA 9 MİLYONLUK DEV YATIRIM

BÖLGENİN EN BÜYÜĞÜ OLACAK

Ordu Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Mehmet Hilmi Güler’in seçim öncesi Fatsa’ya verdiği Kapalı Pazar Yeri açılış için gün sayıyor.

30 Mart Yerel Seçimlerinde verdiği sözleri tek tek yerine getirmek için gece-gündüz mesai gözetmeksizin çalışma yürüten Başkan Güler’in bu sözlerinden biri daha hayata geçiriliyor. Büyükşehir Belediyesi tarafından Fatsa ilçesi Sakarya Caddesi Elekçi Deresi yanındaki yaklaşık 10 dönüm arazi üzerinde hayata geçirilen Kapalı Pazar Yeri’nde son rötuşlar atılıyor. Sadece Ordu’da değil, Karadeniz Bölgesi’nin de en büyük pazar yeri olan Fatsa Kapalı Pazar Yeri son düzenlemelerin ardından vatandaşların hizmetine açılacak.

19 ilçede projelerin tek tek ortaya çıkmaya başladığına vurgu yapan Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Mehmet Hilmi Güler, “Fatsa’ya kazandırılan bu pazar yeri sadece ilimizde değil, bölgede de en büyük pazar yeri olacak” dedi

Ordu Büyükşehir Belediyesi

“BÖLGENİN EN BÜYÜĞÜ OLACAK”

Çalışmaların son aşamaya geldiği Fatsa Kapalı Pazar Yerinde Genel Sekreter Coşkun Alp ile birlikte incelemelerde bulunan Başkan Dr. Mehmet Hilmi Güler, “Küçük rötuşların ardında 9 milyon TL’lik bir yatırımı milletimizin hizmetine açacağız. Bu eser sadece Ordu’nun değil, Karadeniz’in en büyük kapalı pazar yeri olacak” dedi.

Başkan Dr. Mehmet Hilmi Güler sözlerine şöyle devam etti:

“Ordu Büyükşehir Belediyesi olarak Fatsa ilçemize Karadeniz’in en büyük kapalı pazar yerini oluşturuyoruz. Yürütülen çalışmalarda artık son aşamaya geldik. Çok güzel bir eser ortaya çıkmış oldu. 9 milyon TL harcadığımız bu kapalı Pazar yerini kısa süre içinde açarak milletimizin hizmetine sunacağız. Bu kapalı pazar yeri hem Fatsa ilçemizin hem de ilimizin ekonomisine önemli katkılar sunacak. Ayrıca, pazar yerinin üst kısmına yerleştireceğimiz güneş panelleri ile buranın elektrik ihtiyacı karşılanacak. Bunun için Büyükşehir Belediyemizin iştiraki OREN şirketimiz çalışma yürütüyor. Diğer yandan da Yağmur Suyu Hasat Sistemini buraya monte ederek yağmur sularının boşa akmasını önleyerek değerlendirmiş olacağız. Kısa süre içinde açacağımız bu eserin başta ilimiz olmak üzere Fatsa ilçemize hayırlı olmasını temenni ediyorum” diye konuştu.

Ordu Büyükşehir Belediyesi

BİR PAZARDAN ÇOK DAHA FAZLASI

İlçenin önemli bir ihtiyacını giderecek olan Fatsa kapalı pazar yeri içerisinde 246 adet satış birimi yer alacak. 750 metrekarelik alanda peyzaj imalatları yapılarak içerisinde yürüyüş yolları, kamelya, oturma bankları, çöp kovaları ve 20 araçlık otopark bulunacak. Projenin tamamlanması ile Fatsa ilçesi hem modern bir pazar yerine sahip olacak hem de yeni bir yaşam alanına kavuşacak.

Hakkında: semanur

admin

Kontrol Ediliyor

FATSA’DA İNTİHAR GİRİŞİMİ

Fatsa’da ‘Aşk acısı çekiyorum’ diyerek çatıya çıkan vatandaş, polis ve itfaiye ekiplerinin uzun uğraşları sonucunda …

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir