FİKİRLERİN YARIŞTIĞI YARIŞMADA FİNALİSTLER BELLİ OLDU

FİKİRLERİN YARIŞTIĞI YARIŞMADA FİNALİSTLER BELLİ OLDU

FİNAL 6 HAZİRAN’DA OKSM’DE

Ordu Büyükşehir Belediyesi ve Ordu İl Milli Eğitim Müdürlüğü iş birliğinde “Münakaşa Değil Münazara” adıyla düzenlenen liseler arası ödüllü münazara yarışmasında finalistler belli oldu. Yaptığı kapsamlı araştırmaları ve fikirlerini rakiplerinden daha iyi savunan Çaybaşı Şehit Çetin Ak Anadolu Lisesi ve Altınordu TOBB Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi takımları finale adını yazdırdı.

Ordu Büyükşehir Belediyesi, kurum ve kuruluşlarla yaptığı iş birliği çalışmaları ile Ordu’da çeşitli etkinliklerin hayata geçmesine öncülük ediyor. Bu kapsamda Ordu İl Milli Eğitim Müdürlüğü ile iş birliği yapan Büyükşehir Belediyesi, öğrencilerin kendine güven duygusunun gelişmesi, kendilerini daha rahat ifade edebilmeleri, farklı görüşleri bir arada yaşatabilme, kanıtlar ve bilgiler yoluyla mantık yürüterek fikirlerini savunmalarına katkı da bulunmak amacıyla düzenlediği “Münakaşa Değil Münazara” yarışmasında yarı final heyecanı yaşandı.

GENÇLER FİNALE KALMAK İÇİN MÜCADELE VERDİ

Ordu Büyükşehir Belediyesi öncülüğünde gerçekleştirilen yarışmanın çeyrek finalinin ardından yarı final etabına geçildi. Ordu Büyükşehir Belediyesi Karadeniz Tiyatrosunda son 4 takım verilen konular üzerine yaptıkları kapsamlı araştırmalarla fikirlerini savundu.

Yoğun katılımla gerçekleşen yarışmanın yarı finalinde ise Çaybaşı Şehit Çetin Ak Anadolu Lisesi, Fatsa Anadolu Lisesi ile Altınordu TOBB Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi ise Ulubey Anadolu Lisesi ile karşılaştı. Yarışma sonucunda Çaybaşı Şehit Çetin Ak Anadolu Lisesi ve Altınordu TOBB Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi finale çıkmaya hak kazandı.

“Münakaşa Değil Münazara” yarışması finali 6 Haziran’da Ordu Kültür Sanat Merkezi’nde gerçekleştirilecek. 3’üncülük müsabakası ile başlayacak yarışma finali, şampiyonun belirleneceği müsabaka ile son bulacak.

DERECEYE GİRENLERE ÖDÜL YAĞACAK

Alanında deneyimli uzman jüri üyeleri tarafından yapılacak olan değerlendirmelerin ardından dereceye giren takımlara Ordu Büyükşehir Belediyesi tarafından şu ödüller verilecek:

1. olan takım öğrencilerine 6 bin TL para ödülü (her öğrenciye 2 bin TL), okula dizüstü bilgisayar, danışman öğretmene 3 günlük kültür gezisi

2. olan takım öğrencilerine 4 bin 500 TL para ödülü (her öğrenciye 1.500 TL), okula dizüstü bilgisayar, danışman öğretmene 3 günlük kültür gezisi

3. olan takım öğrencilerine 3 bin TL para ödülü (her öğrenciye bin TL), okula dizüstü bilgisayar, danışman öğretmene 3 günlük kültür gezisi.

Hakkında: semanur

Kontrol Ediliyor

ÇOCUKLARIN OYUNU KANLI BİTTİ

Çaybaşı’nda meydana gelen olayda kardeşlerin  oyununda kan aktı. Bir çocuk silahtan çıkan mermiyle hayatını kaybetti.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.