FINDIKTA TEKELLEŞME SORUNU

Ünye Ziraat Odası Başkanı Osman Sarıkahraman Ünye Gündem Sihaber Grubuna yaptığı açıklamada “fındık sektörünün tekelleşmemesi adına ne yapılabilir?” sorusunu cevaplandırdı.

Başkan Sarıkahraman açıklamasında şunları ifade etti;

“Yabancı firmalar yeni tekelci dediğimiz firmalar bunun alt yapısını oluşturmaya çalışıyor. Fakat ülkemizde güzel şeylerde oluyor. Özel müteşebbisler kendi işlerini kendileri yapmaya çalışıyor. Türkiye’de üyemizde olmak üzere fındıkta çok ciddi sektörler var. Dünya ve Türkiye genelinde fındık denince akla gelen bir numaralı ülke Ünye’dir. Bazı illerden bile büyük iş yapar, Ünye’de entegre tesisi olan yerde çalışan arkadaş sayımız çoğaldı ve bu bizi mutlu ediyor. Devletin fındık ve fındıkçıyı kendi haline bırakmaması lazım o yüzden fındık üreticisinin omzundan devlet şefkatli elini almaması lazım. Eğer bakanlık yanı devletimiz fındıktan elini çekerse biz başı boş kalırız.” Dedi.

Hakkında: semanur

Kontrol Ediliyor

SÜPER LİG’E SÜPER BAŞLANGIÇ

ürkiye Tekerlekli Sandalye Basketbol Süper Ligi’nde mücadele eden Ordu Büyükşehir Belediye Spor Kulübü Tekerlekli Sandalye Basketbol Takımı yeni sezona müthiş başla

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.